Fandom

Wiedźmińska Wiki

Easter Eggs w grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

3742strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Tutaj zawiera się cały spis wielkanocnych jaj w grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.


-Aneżka ma twarz Didi Cardoso, naczelnej Gamer's Intuition, od dawna mająca wkład do forum społecznościowego Wiedźmina.

-Kat we Flotsam nosi maskę podobną do maski Batmana.

-Niektóre plakaty w Vergen bardzo przypominaną te, które miały mocno zmotywować komunistycznych robotników do wstrząsu w byłym Bloku Wschodnim.

-Na początku gry w wojskowym obozie temerskim jeden z plakatów bardzo przypomina serie plakatów z Wujkiem Samem.

-W lochach La Valette możemy podsłuchać planu ucieczki trzech więźniów, jeden z nich ma wytatuowaną mapę. Jest to nawiązanie do serialu "Prison Break" znanego w Polsce pod nazwą "Skazany na śmierć".

-Na głównym placu w Loc Muinne, grupa nilfgardzkich żołnierzy wypowiada słowa Semper Fi czyli motto amerykańskich Marines.

-W czasie szturmu na zamek La Valette przebijając się do balisty, za machiną na prawo od bramy znajdziemy pod murem w stogu siana martwe ciało w białym płaszczu, aluzja do serii gier Assassins Creed. Geralt sytuacje wzbogaca komentarzem "Nigdy się nie nauczą". Większość ludzi uważa, że nieszczęśnik ten to Altair, protagonista serii gier.

-W ścieżce Iorwetha, w czasie rozmowy między Filippą, Iorwethem i Geraltem, czarodziejka mówiąc o potrzebnych składnikach do wyleczenia Saski, wspomina o pierścieniach władzy. Następnie elf i wiedźmin żartobliwie recytują na zmianę przebieg podróży Frodo Bagginsa, który wyruszył by zniszczyć Jedyny Pierścień. I tu Geralt wzbogaca dialog puentą "Taa, a po wulkanie będę na bosaka ganiał".

-Na początku drugiego aktu (ś. Iorwetha) Filippa pyta Saskie, czy coś ją, na co ona odpowiada "To tylko draśnięcie". Możliwe odniesienie do Monty Phytona i Świętego Gralla.

-Podczas questu "Hej, w kopalni praca wre" istnieje wiele odniesień do kopalni Morii we "Władcy Pierścieni" np krasnoludy podrażniły istoty żyjące pod kopalnią, notatki Balina i niemalże uderzające podobieństwo Kaczerba do Barloga.

-W Vergen możemy spotkać elfa o imieniu Drizzt, który wygląda na przebiegłego. To nawiązanie do postaci z gry Dungeons & Dragons - Forgotten Realms  - Drizzt Do'Urden.

-Również możemy spotkać pare postaci nawiązujących do bohaterów poprzedniej części gry oraz innych dzieł m.in. Radagasta czyli aluzje do maga Radagasta z "Hobbita".

-W Vergen znajdując miecz w krypcie chorążego burej chorągwi, duch opowiada nam o nim nawiązując do pułkownika Gondoru.

-Jednym z naszych przeciwników jest Naizdup zwany Tylcem. Czytając od tyłu wychodzi "Pudzian". Kolejny przeciwnik to Kcorb Ransel czyli Brock Lesnar, wojownik MMA.

-Badając z Triss legowisko Keirana, zauważamy zwłoki wraz z kukłą owcy. I tu Geralt nie zawiódł "Kolejny naśladowca Dratewki".

-W ścieżce Roche'a będąc w Vergen możemy zagrać w kościanego pokera ze Skalenem Burtonem. Po pierwszej przegranej nawiązuje opowieść do Blazkowica, który też szukał włóczni tyle że przeznaczenia. Nawiązanie do bohatera gier z serii Wolferstein. U Skalena można wygrać różne fanty np... miecz wojowniczej księżniczki Xenthii. Aluzja do bohaterki serialu "Xenia - wojownicza księżniczka".

-W Vergen podczas siłowania się ze Skalenem, ten odnosi się do swoich kolegów Yarpena i Sheldona per "Gburek i Apsik". Aluzja do "Królewny Śnieżki i 7 krasnoludków".

-We Flotsam kiedy pierwszy raz mamy okazje rozmawiać z Einarem Gauselem, wspomina, że kupił kilka nowych książek. Jedną z nich jest "De Vermis Mysteriis". Książka ta jest jedną z części mitologii Cthulhu. Jest to mniej znana część ale pare razy wspominana przez Roberta E. Howarda I Stephena Kinga. Robert Bloch który napisał "Psycho" stworzył go w 1935r. To kolejna aluzja do Cthulhu po Dagonie w pierwszej części gry.

-Detmold przy pasie ma trzy butelki z eliksirami - jedną czerwoną i dwie niebieskie. Aluzja do paska życia(czerwony) i many(niebieski) jakie możemy zaobserwować w grach RPG.

-W Loc Muinne na placu swoje stoisko ma Niesamowity Lockhart - aluzja do jednego z głównych bohaterów książki, filmu i gry "Harry Potter i Komnata Tajemnic".

-Gdy Geralt zacznie walkę z potworami, może na powitanie powiedzieć "Ale jesteś brzydki" - nawiązanie do Duke Nukem.

-We Flotsam możemy spotkać dwie elfki rozmawiające o modnych butach. Jedna nazywa się Carrie a druga Miranda. Nawiązanie do "Seksu w Wielkim Mieście".

-Nazwa statku w pobliżu legowiska Keirana pochodzi od Petra Silie, moderadora wiedźmińskiego forum społecznościowego, kolejny statek zaś od Daerdina, również moderatora.

-Hasło Scoia'tael i odzew to Kier-ke-gard i Hei-de-ger to nazwiska dwóch filozofów.

-Sztandar Burej Chorągwi jest składany w trójkąt, jak flaga Stanów Zjednoczonych.

-Nazwisko Vandergrift zostało zapożyczone od Generała amerykańskich Marines, Aleksandra Archer Vandergrifta.

-Szwedzka niebiesko-żółta flaga jest obecna pośrodku herbu Redanii.

-W Vergen przebywa elf śpiewający pewne dwie polskie pieśni - ,,Dziś do Ciebie przyjść nie mogę" i fragment ,,Po ten kwiat czerwony".

- Saskia bywa nazywana Dziewicą z Aerdin co jest nawiązaniem do Dziewicy z Orleanu - Joanny d'Arc.

- Podczas rozpoczynania zadania "Pływające więzienie" we Flotsam, można wybrać opcję w której Geralt udaje że złapał Iorwetha (tylko jeśli w zadaniu "Zabójcy Królów" dało się miecz Iorwethowi) i przedostaje się na barkę, tuż przed zaczęciem następuje krótka wymiana zdań, w której Iorweth wypowiada zdanie "Łatwe jak lembas z masłem", jest to nawiązanie do elfiego chleba z "Władcy Pierścieni".

Więcej w Fandom

Losowa wiki