FANDOM


Edmund Bumbler - sędziwy wykładowca zoologii w Oxenfurcie. Dowiódł, że podgatunek żagnicy "Pseudohyphydra", jest całkowicie odrębnym gatunkiem z rodziny "Mordidae", czyli Zagryźców. Nazwał go "Ichtyovorax bumbleri". Według Geralta podgatunek ten to żyrytwa, która z żagnicą rzeczywiście ma niewiele wspólnego. Uczony jednak mylił się co do braku zagrożenia ze strony "Ichtyovorax bumbleri" dla ludzi.

Dane z książek Sapkowskiego

- (...) Jednak ostatnio uczony Bumbler z Aldersbergu dowiódł, że jest to całkowicie odrębny gatunek z rodziny Mordidae, czyli Zagryźców. Żywi się wyłącznie rybami i małymi płazami. Został nazwany Ichtyvovrax bumbleri.
- Stwór, o którym mówicie, to żyrytwa (...) A jeśli uczony Bumbler twierdzi, że żywi się wyłącznie rybami, to wnoszę, że nigdy nie kąpał się w jeziorku, w którym żyrytwy bytują.

Krew elfów

- Perpetum mobile? - zaciekawił się Edmund Bumbler, sędziwy wykładowca zoologii. - W rzeczy samej? Nie przesadzacie, panie kolego?
Pani Jeziora

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.