Fandom

Wiedźmińska Wiki

Edwina Dussart

3733strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Edwina Dussartwilkołaczka, żona Otto Dussarta, także wilkołaka. Podobnie jak w przypadku większości mieszkanek wsi, trudno było dokładnie ocenić jej wiek. Jako wilczyca miała szare umaszczenie. Razem z mężem osiadła w okolicy góry Cremora, gdzie prowadzili wiejskie życie. Z ich małżeństwa narodziły się co najmniej trzy dziewczynki, które odziedziczyły wilkołactwo po swych rodzicielach.

Edwina była bardzo nieufna w stosunku do nieznajomych, lękała się zwłaszcza o swoje młode córki. Obawiała się, że prędzej czy później ktoś dowie się o ich rodzinnej tajemnicy i wynajmie na nich wiedźmina, stąd też jej gwałtowna reakcja na wizytę Geralta w jej domostwie.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Dzieciaki, dziewczynki co do jednej, uczepiły się maminej kiecki i zapaski. Niewiasta patrzyła na wiedźmina, a we wzroku jej próżno szukałbyś sympatii. Nie dziwota. Dobrze widziała rękojeść miecza nad ramieniem wiedźmina. Medalion na szyi. Srebrne ćwieki na rękawicach, których wiedźmin bynajmniej nie krył. Wręcz je demonstrował.
- Gospodarz - powtórzył. - Otto Dussart, znaczy się. Mam doń interes.
- Jaki?
- Osobisty. Zastałem?
Wpatrywała się, milcząc, lekko przekrzywiwszy głowę. Była, jak ocenił, urody w typie rustykalnym, czyli lat liczyć sobie mogła między dwadzieścia pięć a czterdzieści pięć. Precyzyjniejsza ewaluacja, jak w przypadku większości mieszkanek wsi, nie była możliwa.

Sezon burz

Niewiasta i dwie pozostałe już się zmienić zdążyły. Na wiedźmina leciały w skoku trzy wilki, szara wilczyca i dwa wilczątka, z przekrwionymi ślepiami i wyszczerzonymi kłami. W skoku rozdzieliły się, iście po wilczemu, atakując ze wszystkich stron. Uskoczył, na wilczycę pchnął ławę, wilczątka odtrącił ciosami pięści w nabijanych srebrem rękawicach. Zaskowyczały, przypadły do ziemi, szczerząc kły. Wilczyca zawyła dziko, skoczyła znowu.
Sezon burz

Więcej w Fandom

Losowa wiki