FANDOMElaine z Kaedwen, później Elen – córka Bendy, króla Kaedwen, żona Corbetta, króla Cintry, matka Dagorada.

Imię kaedweńskiej królewny, którą Coram II, król Cintry, wybrał dla syna, królewicza Corbetta, brzmiało Elaine („Piękna”), ale w Cintrze uległo trawestacji na łatwiejsze dla lokalnego ucha Elen.

Elen nie miała z łajdakiem Corbettem lekkiego życia. Jej ojciec, król Benda, rozwścieczony traktamentem, jaki spotykał córkę w Cintrze, chciał zabrać ją z powrotem do Ard Carraigh, nawet ryzykując konflikt i zerwanie stosunków dyplomatycznych, ale Elen zaprotestowała. Szło jej wówczas nie o siebie, ale o syna, Dagorada, który bez niej byłby niepewny losu na rozpustnym i niebezpiecznym dworze.

Elen zmarła w niecały rok po śmierci Corbetta – gdyby nie to, niechybnie podejrzewano by truciznę, bo król, zwłaszcza gdy sobie wypił, nie raz i nie dwa krzyczał, że ma dosyć „świętoszkowatej” żony i niejednej ze swych licznych faworyt przyrzekał rychły ślub i wyniesienie na tron.

Władcy Cintry COA Dynastia Cerbinów

Herb Cintra1 Herb Cintra2

CerbinCorrelCoram ICoram IICorbettDagoradCalantheRoegnerEist Tuirseach

Hrb unof Cintra Nlfgrd Menno Coehoorn (Emhyr var Emreis)

Królowe
Becca z NazairuEschiva z SoddenRigoberta z LyriiFiona z TemeriiElen z KaedwenAdaliaCalanthe

Hrb unof Cintra Nlfgrd Fałszywa Ciri

Inni członkowie dynastii cintryjskiej
CeranCirraPavettaCirilla
Władcy Kaedwen Herb Kaedwen
DagreadBendaRadowit II Śmiały (komiks)Henselt
Inni członkowie dynastii kaedweńskiej
AideenCaitlynElenDeirdre

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.