Fandom

Wiedźmińska Wiki

Eliksir Biała Mewa

3897stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze5 Udostępnij

Biała Mewawiedźmiński eliksir, występujący w sadze o wiedźminie i grach Wiedźmin i Wiedźmin 3: Dziki Gon.


Saga o wiedźminie Edytuj

Biała Mewa nie jest niczym więcej, niż zwykłym alkoholem. Wyjątkowe są tylko składniki, z których jest warzona. Nawet Triss nie potrafiła rozpoznać żadnego z nich, prawdopodobne więc jest, że powstaje z sekretnych składników. Eliksir jest niemagiczny, co potwierdza fakt, że napiła się go Triss.

Wiedźmin Edytuj

Eliksir Biała Mewa Eliksir ten otrzymuje się na bazie mocnego alkoholu i składników zawierających dwie jednostki Vitriolu i jednostkę Rebisu. Po przyrządzeniu może służyć jako bardzo dobra baza na inne eliksiry. Wypicie mikstury zapewnia podobny efekt do upojenia alkoholowego.

Przygotowanie Baza Czas działania Toksyczność
Substances Vitriol.png Substances Vitriol.png Substances Rebis.pngEliksir tworzy się poprzez mieszanie składników, które zawierają w sumie dwie dawki vitriolu i jedną dawkę rebisu. Każdy Długi Średnia

Wiedźmin 3: Dziki Gon Edytuj

W tej części gry, Biała Mewa służy jako podstawa pod silniejsze eliksiry. Jest też składnikiem mieszanki, znanej wśród wiedźminów z Kaer Morhen jako Mordownia, czyli Białej Mewy, wymieszanej pół na pół ze spirytusem.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Lambert spojrzał na Geralta, Geralt przyzywająco skinął głową. Młodszy wiedźmin wstał, zdjął z wysokiej półki dużą, czworokątną kryształową karafę i mniejszy flakonik. Przelewał zawartość flakonika do karafy, wstrząsnął nią kilkakrotnie, nalał przejrzystego płynu do stojących na stole pucharów.
- Napij się z nami, Triss.
- Czyżby prawda była aż tak straszna - zadrwiła - że na trzeźwo nie da się o niej mówić? Że trzeba się urżnąć, by móc jej wysłuchać?
- Nie wymądrzaj się. Łyknij. Łatwiej zrozumiesz.
- A co to jest?
- Biała mewa.
- Co?
- Lekki środek - uśmiechnął się Eskel - na miłe sny.
- Psiakrew! Wiedźmiński halucynogen? To od tego tak wam świecą oczy wieczorami!
- Biała mewa jest bardzo łagodna. To czarna jest halucynogenna.
- Jeżeli w tym płynie jest magia, mnie nie wolno tego wziąć do ust!
- Wyłącznie naturalne składniki - uspokoił ją Geralt, ale minę, jak zauważyła, miał nietęgą.

Krew elfów

Musujący płyn o dziwnym smaku uderzył zimnem w przełyk, rozlał się ciepłem po ciele. Czarodziejka przesunęła językiem po dziąsłach i podniebieniu. Nie umiała rozpoznać żadnego składnika.
Krew elfów

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki