FANDOMErnst van Hoorn – postać, występująca w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Kupiec, który zmonopolizował novigradzki rynek kowalski. Bliski przyjaciel Tasaka, często grywają razem w karty. Miesza się w politykę miasta i ma w kieszeni członków Rady.

Przed akcją gry Edytuj

Ernst postanowił zawładnąć rynkiem kowalskim Wolnego Miasta. Sabotował warsztaty konkurencji, wykupywał cudze weksle za bezcen i oskarżał przeciwników przed rajcami. Jedną z ofiar był Hattori oskarżony o bycie havekarem. Elf próbował się bronić, ale van Hoorn miał już wtedy poparcie Tasaka i Rady Miejskiej. Kupiec zmonopolizował transporty żelaza w Novigradzie i wszystkie dostawy przechodziły przez niego.

Wiedźmin 3: Dziki Gon Edytuj

Hattori prosi Geralta o pomoc w ponownym otworzeniu warsztatu. Wiedźmin spotyka Ernsta podczas okradania jego magazynu ze składników rzemieślniczych. Dochodzi do walki wygranej przez Geralta i Sukrusa. Skelligijski najemnik chce wywieźć van Hoorna na Wyspy. W ten sposób kowalstwo w Novigradzie znowu staje się wolne.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki