Fandom

Wiedźmińska Wiki

Faroe

3742strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

OrteliusSkellige.png

Archipelag Skellige

Faroe – jedna z wysp archipelagu Skellige. Położona w kierunku południowym od Ard Skellig, oddalona od pozostałych wysp archipelagu, charakteryzująca się regularnym kształtem przywodzącym na myśl "grzbiet olbrzymiej ryby".

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon Edytuj

Wyspa jest zamieszkana przez klan Dimun, któremu przewodzi jarl Holger Czarna Ręka. Klimat ani ukształtowanie nie sprzyja uprawie czy hodowli. Jak mówi jarl - są tu tylko skały i drzewa. Dlatego też skoro mieszkańcy Faroe nie są w stanie sami produkować jedzenia, napadają na tych, którzy mają warunki do roli i hodowli.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Z górnych tarasów cytadeli Kaer Trolde, głównej warowni Ard Skellig, widać było cały bez mała archipelag. Na wprost, za cieśniną, leżała An Skellig, od strony południowej niska i płaska, od niewidocznej północnej urwista i pocięta fiordami. Po lewej, daleko, ostrymi kłami raf rozbijała fale wysoka i zielona Spikeroog, z górami o szczytach tonących w chmurach. Po prawej widać było strome klify wyspy Undvik, rojące się od mew, petreli, kormoranów i głuptaków. Zza Uadyik wyłaniał się lesisty stożek Hindarsfjall, najmniejszej wysepki archipelagu. Gdyby zaś wejść na sam szczyt którejś z wież Kaer Trolde i spojrzeć w kierunku południowym, ujrzałoby się samotną, oddaloną od pozostałych wyspę Faroe, sterczącą z wody niby grzbiet olbrzymiej ryby, dla której ocean jest za płytki.
Wieża Jaskółki

Więcej w Fandom

Losowa wiki