Fandom

Wiedźmińska Wiki

Febus Ravenga

3744strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Febus Ravenga – właściciel oberży Natura Rerum w Kerack. Miał śniadą cerę i nosił aksamitny kaftan. Dzięki jego interwencji, Tarp wpuścił Geralta do gospody. Niedługo po wejściu do środka, Geralt został aresztowany. Gdy Nikefor Muus przybył do jego austerii, a jego pieniądze ze sprzedaży mieczy zamieniły się w fekalia, rozkazał wrzucić urzędnika do wychodka. Febus był jednym z restauratorów odpowiedzialnym za jadło i napitek na królewskich godach Belohuna. Brał udział w akcji ratunkowej podczas sztormu w Kerack.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

W drzwiach lokalu pojawił się śniady mężczyzna w aksamitnym kaftanie. Brwi miał krzaczaste, wzrok przenikliwy, a nos orli. I niemały. (...)
– (...) Panie Geralcie, austeria „Natura Rerum” wita was w swoich progach. Jestem Febus Ravenga, właściciel tego skromnego przybytku.

Sezon burz

Więcej w Fandom

Losowa wiki