FANDOM


Febus Ravenga – właściciel oberży Natura Rerum w Kerack. Miał śniadą cerę i nosił aksamitny kaftan. Dzięki jego interwencji, Tarp wpuścił Geralta do gospody. Niedługo po wejściu do środka, Geralt został aresztowany. Gdy Nikefor Muus przybył do jego austerii, a jego pieniądze ze sprzedaży mieczy zamieniły się w fekalia, rozkazał wrzucić urzędnika do wychodka. Febus był jednym z restauratorów odpowiedzialnym za jadło i napitek na królewskich godach Belohuna. Brał udział w akcji ratunkowej podczas sztormu w Kerack.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

W drzwiach lokalu pojawił się śniady mężczyzna w aksamitnym kaftanie. Brwi miał krzaczaste, wzrok przenikliwy, a nos orli. I niemały. (...)
– (...) Panie Geralcie, austeria „Natura Rerum” wita was w swoich progach. Jestem Febus Ravenga, właściciel tego skromnego przybytku.

Sezon burz

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki