FANDOM


Filtr Petriego – eliksir występujący w grach Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zwiększa moc wszystkich wiedźmińskich znaków. Przez całe życie czarodziej Petri poszukiwał sposobu na zwiększenie osobistej mocy magicznej. Nie osiągnął swojego celu, ale skutkiem ubocznym jego prac jest kilka interesujących mikstur. Jedna z nich, Filtr Petriego, jest wykorzystywana przez wiedźminów z rozwiniętymi zdolnościami magicznymi.

Wiedźmin Edytuj

Przez całe życie czarodziej Petri poszukiwał sposobu na zwiększenie osobistej mocy magicznej. Nie osiągnął swojego celu, ale skutkiem ubocznym jego prac jest kilka interesujących eliksirów. Jeden z nich, Filtr Petriego, jest wykorzystywany przez wiedźminów z rozwiniętymi zdolnościami magicznymi. Wiedźmini, którzy preferują walkę wręcz, rzadko korzystają z Filtru Petriego ze względu na jego bardzo wysoką toksyczność, która uniemożliwia zażywanie innych eliksirów.

Źródło Edytuj

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Edytuj

Eliksir może być wykonany według specjalnej receptury.


Eliksir opracowany przez ucznia słynnego czarodzieja pierwszej Kapituły ma słabsze działanie niż Filtr Stammelforda, ale nie powoduje skutków ubocznych. Filtr Petriego zwiększa moc Znaków, a więc siłę uderzenia Aard, ochronę Quen, skuteczność Yrden i tak dalej.

Wypicie powoduje bardzo poważne zatrucie organizmu.
Eliksir warto zażyć, jeśli wiedźmin bardziej polega na magii niż na mieczu, jak również przed walką z potworami podatnymi na ataki specjalne od znaków.

Wiedźmin 3: Dziki Gon Edytuj

Wiedźmin może mieć do trzech eliksirów jednocześnie.

Opis przedmiotu Edytuj

UZwiększa Moc Znaków.

Zobacz także Edytuj