FANDOM


Frans Torquil – konstabl w służbach bajlifa z Gors Velen. Geralt spotkał go po raz pierwszy pod osadą Dębowiec. Mężczyzna o smagłej twarzy i przenikliwym spojrzeniu. Wbrew pozorom, okazał się spokojnym i konkretnym człowiekiem, tudzież znalazł sympatię Geralta. Szanował wiedźminów, a po jednej z masakr na Tukajskim Pogórzu, polecił magom z Rissbergu wynajęcie jednego. Razem ze Strażnikami Puszczy patrolował osady Pogórza w poszukiwaniu oznak obecności demona. Podczas ucieczki Geralta z pustelni natknął się wraz z kompanią na Sorela i jego sługi. Został ranny w nogę po strzale Pasztora. W ranę wdało się zakażenie. Z tego powodu medyk Luppi chciał dokonać amputacji kończyny. Wiedźmin odprawił medyka. Dzięki eliksirom Geralta i zabiegom zielarki, konstabl zachował nogę. Dzięki działaniom Torquila, informacje o zamieszaniu czarodziejów z Rissbergu w morderstwa na Tukajskim Pogórzu dotarły do jego zwierzchników, a w końcu nawet do rady królewskiej. Tym samym Kapituła została zmuszona do podjęcia interwencji w tej sprawie.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

Dowodzący, smagły typ o przenikliwym spojrzeniu, opowiedziawszy się jako konstabl w służbach bajlifa z Gors Velen, obcesowo i opryskliwie zażądał od Geralta wyjawienia tożsamości, a gdy ją poznał, zażyczył sobie zobaczyć wiedźmiński znak. Medalion z zębatym wilkiem nie dość, że uznany został za dowód satysfakcjonujący, to wzbudził wyraźny podziw stróża prawa. Estyma, jak się wydawało, objęła też samego Geralta.
Sezon burz

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki