FANDOM


Fredefalk – książę Creyden, ojciec Renfri. Po śmierci pierwszej żony związał się z Arideą. Zmarł niedługo po jej śmierci w dziwnym wypadku na łowach.

Dane z książek Sapkowskiego

A zatem, historia zaczęła się w Creyden, małym księstewku na północy. Żoną Fredefalka, księcia Creyden, była Aridea, mądra, wykształcona kobieta.
Ostatnie życzenie

Przeprowadziłem kilka testów za pomocą zaklęć, większość potwierdziła, że mała była mutantem. Poszedłem z tym do Aridei, bo Fredefalk świata poza córką nie widział.
Ostatnie życzenie

Wezwany, przybyłem potajemnie do Creyden, po to tylko, by się dowiedzieć, że ktoś otruł Arideę. Powszechnie uważano że to sam Fredefalk, który upatrzył sobie młodszy i jędrniejszy mezalians, ale ja sądzę że to Renfri. (...) Ksiażę Fredefalk krótko po tym zginął w dziwnym wypadku na łowach.
Ostatnie życzenie

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.