FANDOM


Freixenet – baron Hamm, wojewoda Ervylla z Verden, brat Elizy. Zamieniony w kormorana, odczarowany przez Geralta (przez to powstała baśń o książętach łabędziach). Poszukiwał Ciri po jej ucieczce z Nastroga. Postrzelony i wyleczony przez driady musiał pozostać w Brokilonie jako rozpłodowiec, potem miał zostać wypuszczony. Według nienależącego do kanonu opowiadania "Coś się kończy, coś się zaczyna" ożenił się z driadą Braenn. Obecny na weselu Geralta z Yennefer wraz z żoną i piątką córek oraz szóstą "w drodze".

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

W wykrocie, na odsłoniętych korzeniach sosny leżał mężczyzna potężnej budowy, o czarnych, kręconych włosach i takiejż brodzie, kontrastujących z przeraźliwą, wręcz trupią bladością twarzy. Jasny kaftan z jeleniej skóry był czerwony od krwi.
Miecz przeznaczenia

Freixenet, stękając, spróbował usiąść, ale zrezygnował.
- Gówno z mojej baronii - sapnął. - Baronem byłem w Hamm. Teraz jestem czymś w rodzaju wojewody u Ervylla, w Verden.

Miecz przeznaczenia

- (...) Gdyby nie ty, Geralt, zostałbym kormoranem do końca życia. (...) Jedno, co mi zostało z tamtych czasów, to smak na ryby.
Miecz przeznaczenia

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki