Fandom

Wiedźmińska Wiki

Fulko Artevelde

3735stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Fulko Artevelde - jednooki prefekt z Riedbrune, słynący z okrucieństwa w walce z przestępczością, zwłaszcza ze zbrojnymi hanzami i bandami. Oszpecona twarz Fulka świadczyć może o tym, że przeżył on w przeszłości tragedię, która jest przyczyną jego bezwzględnych metod. Fulko dowiedział się od Angoulême o planowanym zamachu na Geralta, którego sprawcami miała być banda Słowika wynajęta przez półelfa Schirrú. Uprzedził o tym wiedźmina i zawarł z nim układ mający na celu zabicie Słowika i rozbicie jego bandy.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

To pan Fulko Artevelde, niedawno mianowany przez władze wojskowe prefekt, wyjaśnił ulicznik, patrząc na szafot i zdobiące go fragmenty ludzkiej anatomii. To znowu pan Fulko dał kogoś katu. Żartów z panem Fulkiem nie ma, dodał. Srogi to pan.
Wieża Jaskółki

Tym, który pytanie zadał, był barczysty ciemnowłosy mężczyzna z twarzą przyozdobioną bruzdami blizn i skórzaną klapką zakrywającą lewy oczodół. W ciemnej uliczce widok tej cyklopiej twarzy zdolen był wydrzeć jęk zgrozy z niejednej piersi. A jakże niesłusznie, zważywszy, że była to twarz pana Fulka Artevelde, prefekta Riedbrune, najwyższego rangą stróża prawa i porządku w całej okolicy.
Wieża Jaskółki

Więcej w Fandom

Losowa wiki