Fandom

Wiedźmińska Wiki

Ganfaf

3742strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Ganfaf.jpg

Model postaci Ganfafa stworzony na potrzeby przygody

Ganfaf - postac z przygody "Wesele" do gry komputerowej "Wiedzmin", nieco obłąkany mędrzec i niedoszły królobójca.

Cele jego przebywania na weselu są tajemnicze, albowiem nie został zaproszony, podobna rzecz tyczy się z kolei jego utopcowatego pupilka Gulguma. Cały czas bełkocze niezrozumiałe frazy w dziwnym języku lub mówi "Jeden by wszystkimi rządzic". Głównie jest obecny w pomieszczeniu z krzesłami w karczmie, można go zagadac na początku przygody. Nie odgrywa jednak żadnej znaczącej roli, chociaż sporo o Ganfafie można się dowiedziec od Talara, który zjawił się także niezaproszony na weselu Geralta w celu śledzenia czarownika. Talar wyjaśnia m. in., że Ganfaf na audiencji u króla Foltesta usiłował rzucic na niego jakieś zaklęcie, lecz został przygnieciony masą gwardzistów temerskich, po czym zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach, gdy się rozstąpili.

Dane z dziennikaEdytuj

Dziwny facet, cały czas coś bełkocze. Jak on się tutaj w ogóle znalazł?

Okazuje się, że to zamachowiec. Muszę mieć go na oku.

Ciekawostki Edytuj

  • Portretu w dzienniku użyczył mu Pustelnik, zaś jego model postaci to model postaci druida z przekolorowaną na biało szatą.
  • Stanowi aż nazbyt widoczną parodię Gandalfa - czarodzieja i jedną z głównych postaci książek fantasy autorstwa J. R. R. Tolkiena. To samo tyczy się jego zdania o jednym, by wszystkimi rządzic - jest to aluzja do pierścienia Saurona.

Galeria Edytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki