Fandom

Wiedźmińska Wiki

Gigaskorpion

3742strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Gigaskorpion.jpg

Wizerunek z Gry Wyobraźni

Gigaskorpion - jeden z potworów ze świata Wiedźmina. Z wyglądu podobny do swojego "nieco" mniejszego krewniaka, podobnie jak on zamieszkuje pustynie. W walce posługuje się zarówno kolcem jadowym, jak i ogromnymi kleszczami. Cios jego kleszczy jest niezmiernie silny i nie ma na świecie człowieka, który zdołałby go sparować.Jadowity jest nie tylko kolec,ale i kleszcze.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

I było coś, co żyło tylko po to, by zabijać. Z głodu, dla przyjemności, powodowane czyjąś chorobliwą wolą, z innych przyczyn. Mantikora, wyvern, mglak, żagnica, żyrytwa, przeraza, leszy, wampir, ghul, graveir, wilkołak, gigaskorpion, strzyga, zjadarka, kikimora, wipper.
Ostatnie życzenie

- Chodź tu do mnie, dziewczyno. Wytrzyj nosek. I posłuchaj uważnie. Żaden mocarz tego świata, żaden waligóra ani osiłek nie zdoła sparować ciosu zadanego ogonem oszluzga, kleszczami gigaskorpiona lub pazurami gryfa. A taki właśnie oręż imitują wahadła.
Krew elfów

Gigantyczny skorpion. Scarletia. Przera­ża. Wicht. Lamia. Krabopąjąk. Potwory żyjące na pusty­niach.
Czas pogardy

Więcej w Fandom

Losowa wiki