FANDOM


Gigaskorpion

Wizerunek z Gry Wyobraźni

Gigaskorpion - jeden z potworów ze świata Wiedźmina. Z wyglądu podobny do swojego "nieco" mniejszego krewniaka, podobnie jak on zamieszkuje pustynie. W walce posługuje się zarówno kolcem jadowym, jak i ogromnymi kleszczami. Cios jego kleszczy jest niezmiernie silny i nie ma na świecie człowieka, który zdołałby go sparować.Jadowity jest nie tylko kolec,ale i kleszcze.

Dane z książek Sapkowskiego

I było coś, co żyło tylko po to, by zabijać. Z głodu, dla przyjemności, powodowane czyjąś chorobliwą wolą, z innych przyczyn. Mantikora, wyvern, mglak, żagnica, żyrytwa, przeraza, leszy, wampir, ghul, graveir, wilkołak, gigaskorpion, strzyga, zjadarka, kikimora, wipper.
Ostatnie życzenie

- Chodź tu do mnie, dziewczyno. Wytrzyj nosek. I posłuchaj uważnie. Żaden mocarz tego świata, żaden waligóra ani osiłek nie zdoła sparować ciosu zadanego ogonem oszluzga, kleszczami gigaskorpiona lub pazurami gryfa. A taki właśnie oręż imitują wahadła.
Krew elfów

Gigantyczny skorpion. Scarletia. Przera­ża. Wicht. Lamia. Krabopąjąk. Potwory żyjące na pusty­niach.
Czas pogardy

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.