FANDOM


Gonschorek – depozytariusz ze strażnicy w Kerack, w której Geralt musiał pozostawić swoje miecze, przed wejściem za mury miasta. Postępujące łysienie było dowodem na jego niemłody już wiek. Nosił burą opończę i wełniany beret. Po tym, jak bardzo przejął się zniknięciem wiedźmińskich mieczy, można wywnioskować, że traktował swoją pracę bardzo poważnie. Zmarł podczas bójki wiedźmina ze strażniczkami. Przyczyną zgonu był prawdopodobnie zawał.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

Z pomieszczenia obok wyłonił się łysawy i niemłody jegomość w burej opończy i wełnianym berecie.
Sezon burz

W tym momencie drzwi magazynu depozytów otwarły się i objawił się w nich jegomość w burej opończy i berecie. Depozytariusz, Gonschorek, bodajże.
Sezon burz

Wystarczyło uważniej spojrzeć, by odgadnąć, co jest Gonschorkowi. Nie było potrzeby badać pulsu, dość było popatrzeć na białą jak kreda twarz. Gonschorek był martwy. Zwyczajnie i po prostu nie żył.
Sezon burz

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki