FANDOM


Grabarz - mieszkaniec Wyzimy. Zajmuje się chowaniem zmarłym na wyzimskim cmentarzu.

Wiedźmin (gra komputerowa)

Geralt może go spotkać niedaleko cmentarza wyzimskiego. Na tablicy ogłoszeń dał on zlecenie na psy. Nagroda za nie to 100 orenów. Jego pomoc jest konieczna przy:

  • zdobyciu zwłok więźnia z Salamandry do sekcji. W tej sprawie, grabarz zażyczy sobie dobrego krasnoludzkiego alkoholu (najlepiej jeśli będzie to mahakamski miód).
  • wejściu na cmentarz w rozdziale II w celu poszukania wskazówek. W tym celu bohater musi mu dać glejt od kapitana Vincenta Meisa lub spłacić jego długi u pasera Talar (tylko jeśli Geralt zdobył dowody niewinności wybranej osoby, w tym przyoadku Vincenta i Talara).

Ciekawostki

  • Kiedy grabarz otrzyma od wiedźmina butelkę odpowiedniego alkoholu, a Geralt odpowie "Ano", wówczas zacznie on śpiewać "Hej, ho, na umrzyka skrzyni! I butelka rumu... RUMU!". Słowa te pochodzą z szanty żeglarskiej "Stary bryg", której autor nie jest znany.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.