FANDOM


Wiedźmin 3: Dziki Gon Edytuj

Jak w przypadku wielu wioskowych szamanów, zaklinaczy i znachorów, wokół mieszkającego niedaleko wsi Konary czarownika narosło wiele legend i opowieści. Jedne opowiadały, że ma on dar komunikacji z duchami, inne – że za młodu wpadł w szał i siekierą zamordował własnego ojca. Jeszcze inne mówiły o tym, że zwykł spółkować z hodowlanymi zwierzętami.

Wszystko to budziło w mieszkańcach Velen obawę, ale i szacunek, co wydatnie pomogło Guślarzowi zdominować okolicznych ludzi w interesach.

Bywa jednak, że i najlepszym znachorom zdarza się błąd w sztuce. Gdyby nie interwencja Geralta, nie wiadomo jak skończyłaby się przygoda starego wróża z rozsierdzonymi żołdakami Barona.

Guślarz okazał się większym fachowcem w kwestii wróżb niż w leczeniu niestrawności. Chociaż część odpowiedzi udzielonych wiedźminowi była niejasna, Geralt zdołał ułożyć je w logiczną całość.

Jakiś czas potem stary Guślarz poprosił Białego Wilka o pomoc przy rytuale Dziadów. Gdy obrzęd zakłócili łowcy czarownic, Geralt stanął w obronie jego uczestników, czym zyskał zaufanie wróżbity.

Określenie „trup w szafie”, jak zwykło określać się niewygodne sekrety, w przypadku Guślarza pasowało jak ulał. Upiór jego ojca, starego Jamroza, pragnął odwetu na swym mordercy.

Dzięki interwencji Geralta nie doszło do zemsty zza grobu. Tajemnica morderstwa została wyjaśniona, a Guślarz, mimo że był winny zabójstwa, okazał się również ofiarą wydarzeń sprzed lat.

Pomagając starcowi w uporaniu się z demonami z przeszłości, wiedźmin zaskarbił sobie jego dozgonną wdzięczność.
Jaskier