Fandom

Wiedźmińska Wiki

Gulgum

3742strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Bestiary Drowner full.png

Gulgum - postać z przygody "Wesele" do gry komputerowej "Wiedzmin", gadający utopiec-pupilek mędrca Ganfafa.

Historia Edytuj

Snuje się po pokojach w karczmie, oznaczony niebieskim (neutralnym) statusem i nie stwarza żadnego zagrożenia wśród gości, a oni sami zdają się nie zauważac niczego dziwnego w jego obecności, chociaż komentarze na jego temat przewijają się tu i ówdzie w kilku rozmowach. Adda Biała pyta np. Geralta, czy Gulgum i Ganfaf nie są spokrewnieni z Białym Wilkiem, gdyż nie chce konkurencji w konkursie na najbardziej patologiczną rodzinę. Vesemir zwraca uwagę Geraltowi na przebywanie w tawernie utopca. Po wpadce Zygfryda związanej z kłopotami żołądkowymi krasnoludy chcąc uratować jego reputację urządzają jego przywoitce "drugą młodośc", w trakcie której ten zbliża się w niedwuznacznych zamiarach do utopca. W popijawie w póznych fazach zadania uczestnicy libacji (m. in. Geralt, Jaskier, Zygfryd i gromada krasnoludów) są również nim zaciekawieni, a bard nakazuje potworowi niepodchodzenie do driady Morenn, twierdząc, że taki sam kolor skóry do niczego go nie uprawnia. Sam zainteresowany nie jest skłonny do pogawędki z Geraltem, ignorując otoczenie i mamrocząc nieustannie do siebie. Pod koniec przygody Jaskier wyjawia Geraltowi, że Gulgum ukradł mu obrączki ślubne dla Białego Wilka i Triss Merigold, zaś umarlak obiecuje Geraltowi oddanie pierścionków za rybkę, którą należy wygrac w walce na pięści z Królem Rybakiem. Na widok ryby reaguje z wielkim podnieceniem i zgadza się bez oporu wręczyc Geraltowi obrączki. Nazywa wiedzmina "Staruchem", czym wprawia go w konsternację.

Ciekawostki Edytuj

  • Gulgum stanowi aż nazbyt widoczną parodię Golluma, potwora z książkowej i filmowej trylogii "Władca pierścieni", którego charakteryzowało m. in. śmiertelne przywiązanie do pierścienia Saurona.
  • Jest jedyną istotą niehumanoidalną na przyjęciu (jeśli wyłączy się z tego grona zmieniającą się w strzygę Addę).
  • W pózniejszych wersjach przygody po rozmowie z Gulgumem Geralt nie musiał iśc do Triss, tylko automatycznie rozpoczynał się dialog z przybyłą z nienacka Shani i seria epilogowych przerywników filmowych.

Dane z dziennikaEdytuj

Gulgum jest bardzo trudnym kompanem przy pogawędce, ale muszę zdobyć te obrączki.

Jednak zdecydował się oddać pierścionki. Ma szczęście, że nie zarobił w zęby za "Starucha".

GaleriaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki