FANDOM


Harlan Tzaraczarodziej, pojawiający się w opowiadaniu "Sezon burz ". Najpewniej jedyny mag, który goli głowę na łyso. Porywczy i nieustępliwy. Przebywa na zamku Rissberg , gdzie prowadzi się nielegalne eksperymenty genetyczne, najpewniej jest w nich zaangażowany. Wraz z Pinety'm zlecił Geraltowi rozwiązanie tajemniczej sprawy z demonem nękającym Tukajskie Pogórze. Pomagał również w realizacji tego zadania, zajmując się teleportowaniem Geralta na Pogórze i z powrotem, umożliwiając wiedźminowi skuteczne patrolowanie zagrożonego obszaru. Znał Yennefer. Ma manię wyższości, jak większość magików. Po tym, jak wraz z Pinetym aresztował Sorela, zmuszono go do rezygnacji ze stanowiska. Udał się do Koviru, na dwór króla Rhyda, jednak nigdy tam nie dotarł. Został zamordowany przez Sorela, który jego odciętą głowę zachował w formalinie jako trofeum.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

Harlana Tzarę wskazała mu kiedyś Yennefer, zapamiętał go, bo jako jedyny chyba wśród magików golił głowę na łyso.
Sezon burz

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki