FANDOM


Herbolth - starosta Aedd Gynvael, chroniony przez Cykadę. Zapłacił Geraltowi za ubicie zeugla. Próbował przekupić wiedźmina, by ten odstąpił od pojedynku z Istreddem.
Herbolth

Kadr z serialu przedstawiający Herboltha.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

Miejsce, gdzie urzędował, znaczył brudnobłękitny baldachim, rozpięty na tyczkach. Stał tam stół oblężony przez rozjazgotanych interesantów. Za stołem siedział starosta Herbolth, demonstrując wszem i wobec lekceważenie i pogardę, malujące się na wyblakłej twarzy.
Miecz przeznaczenia

- Każdy nowy namiestnik - Ciągnął nabzdyczony Herbolth - zaczyna od usuwania grododzierżców i starostów starego reżimu, by obsadzić na stołkach swoich krewnych i znajomych. Ale po tym, co Cykada zrobił kiedyś wysłannikom pewnego namiestnika, mnie już nikt nie próbuje rugować z posady i jestem sobie najstarszym starostą najstarszego reżimu, nawet już nie pamiętam ktorego.
Miecz przeznaczenia


CiekawostkiEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki