FANDOM


W1 SS Przewoźnik

Hesner – postać z przygody "Rozdroża" do gry komputerowej "Wiedzmin", jeden z bandytów Ellen Aberdeen, faktycznie szpieg Bregora Valdholda w jej obozie.

Przez cały czas przebywa w obozie Ellen Aberdeen. Przy pierwszym spotkaniu z Geraltem żywi nadzieję, że pomoże on w wymordowaniu bandytów Bregora, jednak Biały Wilk skutecznie rozwiewa jego marzenia. Jest serdeczny i przyjacielski w stosunku do wiedzmina, można z nim zagrac w kościanego pokera. Po ukończeniu zadania "Pieniądz nerwem wojny" Olog wyjawia prawdziwą działalnośc Hesnera, przez co rozpoczyna się zadanie "Cichociemny", w którym Geralt musi rozstrzygnąc jego dalsze losy:

  • wydanie Hesnera: szpieg zastrzega się, że nikomu nie donosi, jednak Ellen nie daje temu wiary, wyciąga miecz i na oczach towarzyszy morduje go, a gracz zyskuje 4 punkty reputacji w jej obozie
  • ostrzeżenie Hesnera: gracz zyskuje 4 punkty reputacji u Bregora za uratowanie kapusiowi życia; chociaż Hesner odgraża się, że zabije tego, kto "wsypał" go Geraltowi, nie dochodzi do tego.