FANDOM


Hierarcha Novigradu - duchowy przywódca kultu Wiecznego Ognia cieszący się szacunkiem wśród królów Północy. Rezyduje w Wolnym Mieście Novigradzie. W czasie sagi urząd ten pełni sędziwy człowiek Cyrus Engelkind Hemmelfart o poglądach rasistowskich, który z racji wieku, urzędu i powszechnego poszanowania został przewodniczącym obrad w Cintrze. W Sezonie burz pojawia się wzmianka, że jest wybierany przez kolegium elektorów.

Nie wiele wiadomo o samym urzędzie hierarchy, który zapewne jest metaforą urzędu papieża.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

- Proszę - skinął drżącą dłonią Cyrus Engelkind Hemmelfart, hierarcha Novigradu, z racji wieku, urzędu i powszechnego szacunku per acclamationem zaakceptowany jako przewodniczący obrad. - Proszę zajmować miejsca.
Pani Jeziora

Co to za zbieranina jakaś, co to za szajki, myślał hierarcha Hemmelfart, drżącą ręką błogosławiąc defiladę. Komu tu się wiwatuje?
Pani Jeziora

- A cóż takiego - podjęła, gdy milczał - chciałbyś zobaczyć? Lub wywieszczyć? Jak długo będziesz żył? Kiedy i jak umrzesz? Który koń wygra Wielką Tretogorską? Kogo kolegium elektorów wybierze na hierarchę Novigradu? Z kim teraz jest Yennefer?
Sezon burz

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki