FANDOM


Historia świata, autor: Roderick de Novembre – księga opisująca historię świata.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

O książce:

Uniósł głowę znad pożółkłych szorstkich stron Historii świata Rodericka de Novembre, ciekawego, choć nieco kontrowersyjnego dzieła, które studiował od wczoraj.

Ostatnie życzenie

Sięgała też po inne, nie dotyczące magii książki. Czytywała Historię świata i Traktat o życiu.

Krew elfów

W grze komputerowej Wiedźmin Edytuj

Books Generic other Historia świata
Roderick de Novembre

"Gdy podłożono ogień pod stos zbrodniarki i gdy ogarnęły ją płomienie, lżyć owa poczęła zebranych na placu rycerzy, baronów, czarodziejów i panów rajców słowy tak okropnemi, że groza wszystkich przejęła. Choć wprzód wilgotnemi jeno polany stos obłożono, by diablica nie sczezła za prędko i snadniej katuszy ognia zaznała, teraz czem prędzej rozkazano suszu dorzucić i kaźń zakończyć.

Ale iście demon siedział w onej przeklętnicy, bo choć już skwierczała grzecznie, okrzyku boleści nie wydala, jeno straszliwsze jeszcze klątwy miotać poczęła w głos: „Zrodzi się mściciel z mojej krwi. Zrodzi się ze skalanej Starszej Krwi niszczyciel narodów i światów! On pomści mękę moją! Śmierć, śmierć i pomsta wam wszystkim i pokoleniom waszym!". Tyle jeno zdołała wykrzyczeć, nim zgorzała. Tak właśnie zginęła Falka i taką kare poniosła za przelaną krew niewinną."

Monumentalne, choć nieco ogólnikowe dzieło, które opisuje historię świata od czasów najdawniejszych do współczesnych.

Dziennik Edytuj

Głosariusz: Historia Temerii

Cena Edytuj

 Kupno Sprzedaż 
40 Items Oren  8 Items Oren 


Lokacje Edytuj