FANDOM


Hjalmar an Craite zwany Krzywogębym – syn jarla Cracha an Craite, oraz brat Cerys an Craite. Jest jednym z kandydatów do korony Wysp Skellige.

W młodości zakochany ze wzajemnością w Ciri. Był najlepszy w skoku łososia, a pokonała go jedynie Ciri. Musiał więc przeskoczyć przez jeszcze większy rząd kamieni, jednak nie udało się, wskutek czego odniósł wiele blizn i został nazwany Krzywogębym. Walczył z Nilfgaardczykami podczas inwazji na Cintrę. Brał też udział w bitwie o Wzgórze Sodden.

Wiedźmin 3 Dziki Gon Edytuj

Polowanie na Olbrzyma z Undvik Edytuj

Kiedy z tym światem pożegnał się stary król Bran, stało się konieczne wybranie nowego króla. Jako że ojciec Hjalmara, Crach nie zamierzał ubiegać się o koronę osobiście postanowił że jego syn i dziedzic wystartuje w wyścigu o koronę. Hjalmar postanawia dokonać czynu godnego króla, postanawia ruszyć na wyprawę aby zabić Lodowego Giganta, który zaatakował i wybił klan Tordarroch na wyspie Undvik. Hjalmar zebrawszy drużynę w Nowym Porcie ruszył na polowanie, jako że nie mógł być obecny w czasie pogrzebu króla i na sypie w której wyłoniono kandydatów do korony, jego ojciec w jego imieniu wystąpił o koronę Skellige.

Ciekawostki Edytuj

  • Jego przydomek Krzywogęby może być nawiązaniem do przydomku polskiego władcy - Bolesława Krzywoustego.
  • W wieku piętnastu lat "zaręczył się" z Ciri.

Galeria Edytuj