Fandom

Wiedźmińska Wiki

Hjalmar Krzywogęby

3733strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.


Hjalmar an Craite zwany Krzywogębym - syn jarla Cracha an Craite, oraz brat Cerys an Craite. Jest jednym z kandydatów do korony Wysp Skellige.

W młodości zakochany ze wzajemnością w Ciri. Był najlepszy w "skoku łososia", a pokonała go jedynie Ciri. Musiał więc przeskoczyć przez jeszcze większy rząd kamieni, jednak nie udało się, wskutek czego odniósł wiele blizn i został nazwany "Krzywogębym". Walczył z Nilfgaardczykami podczas inwazji „Czarnych" na Cintrę. Brał też udział w bitwie o Wzgórze Sodden.

Wiedźmin 3 Dziki Gon Edytuj

Polowanie na Olbrzyma z Undvik Edytuj

Kiedy z tym światem pożegnał się stary król Bran, stało się konieczne wybranie nowego króla. Jako że ojciec Hjalmara, Crach nie zamierzał ubiegać się o koronę osobiście postanowił że jego syn i dziedzic wystartuje w wyścigu o koronę. Hjalmar postanawiają dokonać czynu godnego króla postanawia ruszyć na wyprawę aby zabić Lodowego Giganta, który zaatakował i wybił klan Tordaroch na wyspie Undvik. Hjalmar zebrawszy drużynę w Nowym Porcie ruszył na polowanie, jako że nie mógłby obecny w czasie pogrzebu króla i na sypie w której wyłoniono kandydatów do korony, jego ojciec w jego imieniu wystąpił o koronę Skelligę.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

– (...) Aha, byłbym zapomniał. W załodze "Tamary" będzie też mój syn, Hjalmar Krzywogęby.
– Twój syn? Ile ma lat?
– Dziewiętnaście.
– Wcześnie zaczynałeś.

Wieża Jaskółki

Gniew i zakazy Calanthe nie trwały dłużej niż pół roku, potem Ciri znowu zaczęła spędzać tu lata i zimy... Na łyżwach jeździła jak czart, ale żeby skakać „łososiem” w zawody z chłopakami? I wyzywać Hjalmara? W głowie się nie mieściło! – Skoczyła – domyśliła się czarodziejka. – Skoczyła. Skoczyło to małe cintryjskie półdiablę. Prawdziwe Lwiątko z krwi Lwicy. A Hjalmar, by nie narazić się na pośmiewisko, musiał zaryzykować skok przez jeszcze dłuższy rząd kamieni. Zaryzykował. Złamał nogę, złamał rękę, złamał cztery żebra i rozwalił twarz. Do końca życia zostanie mu blizna. Hjalmar Krzywogęby! I jego słynna narzeczona! He, he!
Wieża Jaskółki

– Potem przyszło lato, potem jesień i już cała nilfgaardzka potencja waliła na Cintrę od południowej ściany, przez Schody Marnadalskie. A Hjalmar znalazł inną okazję, by stać się mężczyzną. W Mamadalu, pod Cintrą, potem pod Sodden stawał mężnie przeciw Czarnym. Potem też, gdy chodziły drakkary na nilfgaardzkie wybrzeża, Hjalmar z mieczem w dłoni mścił niby-narzeczoną, o której wówczas sądzono, że nie żyje. (..) No, a teraz, gdy Hjalmar dowiedział się o możliwej wyprawie ratunkowej, zgłosił się na ochotnika.
Wieża Jaskółki


Ciekawostki Edytuj

  • Jego przydomek Krzywogęby może być nawiązaniem do przydomku polskiego władcy - Bolesława Krzywoustego.

Galeria Edytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki