FANDOM


Hobbs Pankiera - postać epizodyczna pojawiająca się wyłącznie w grze Wiedźmin, zamożny kupiec z Wyzimy Handlowej, ojciec Rozalindy (jego żona a jej matka nie jest znana).

W akcie III Jaskier zapytany o sposób, w jaki dostał się do miasta, opowie, że zawdzięczał to przyjaźni z Hobbsem, który załatwił mu glejt do Wyzimy Handlowej. Rozwinięcie opowieści nastąpi, gdy Geralt podejmie się wykonania zadania "Lutnia Jaskra". Okaże się, że trubadur nawiązał płomienny romans z Rozalindą i razem z nią został przyłapany w niedwuznacznej sytuacji, przez co Jaskier stracił u niego względy.

Po wejściu do domu Pankierów wiedźmin skonfrontuje się z gniewem Hobbsa. Aby móc pójść na górę do jego córki, Geralt będzie musiał:

  • zapłacić mu około 22 orenów, które ten przyjmie jako "odszkodowanie za straty moralne"
  • urządzić z nim walkę na pięści; to rozwiązanie jest bardziej opłacalne, zwłaszcza, że Hobbs Pankiera to niezwykle słaby przeciwnik; w przypadku przegranej wiedźmin zostanie wyrzucony z domu, ale będzie mógł tam wrócić.

Niezależnie od powyższych wyborów kupiec wyjdzie z domu, informując wcześniej bohatera o położeniu lutni w skrzyni na górze. Rozalinda będzie również zatroskana o stan ojca po "przekonaniu go" do ustąpienia, ale nie wpłynie to w ogóle na akcję.

Hobbsa Pankierę dubbingował Jan Kulczycki.

CiekawostkiEdytuj

  • W przypadku walki na pięści z Hobbsem Pankierą Geralt będzie początkowo próbował uniknąc konfliktu, jednak zdecyduje się na ostrzejsze środki, gdy Hobbs palnie: "Spieprzaj, dziadu". Ta odzywka jest aluzją do słów zmarłego w 2010 prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, który w 2002 zasłynął użyciem tej frazy do krytykującego w niewybrednych słowach członków Prawa i Sprawiedliwości warszawianina.
  • Zabawny bug może miec czasem miejsce, gdy Hobbs Pankiera kładzie się na łóżku... lewitując, tzn. układając ciało w poprzek łoża z głową na łóżku i resztą jestestwa nad podłogą.