Fandom

Wiedźmińska Wiki

Hrabia Crespi

3738stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Vladimir Crespi - hrabia z księstwa Toussaint. Za młodu był błędnym rycerzem i tworzył drużynę rycerską wraz z hrabią de la Croix, Ramonem du Lac i Miltonem de Peyrac-Peyran. Wtedy otrzymał misję od książęcej pary, aby wywieźć Sylvię Annę, u której podejrzewano Przekleństwo Czarnego Słońca, poza granice księstwa. Zadanie wykonał i zabrał księżniczkę do Caed Dhu, gdzie zostawił ją na mrozie w podartej koronkowej sukni i bez żadnych pieniędzy licząc, że wkrótce umrze. Podczas podróży bił Syannę nahajem do nieprzytomności przy każdej próbie ucieczki.

W przeszłości wygrał wiele turniejów, co przyniosło mu sławę. Następnie zaprzestał rycerskiego rzemiosła i zajął się produkcją wina. Nie był lubiany przez konkurencję, gdyż uchodził za bezwzględnego i często oszukiwał.

Wiedźmin 3: Krew i Wino Edytuj

Jakiś czas przed przybyciem Geralta do księstwa hrabia został zamordowany przez Dettlaffa. Świadkowie zeznali, że Crespi siedział z nimi przy stole, a potem nagle zniknął. Wkrótce odnaleziono jego ciało oparte na klęczkach o miejski pręgierz z mieczem zawieszonym na szyi.

Był pierwszą ofiarą Bestii z Toussaint, a jego śmierć miała być zaprzeczeniem jednej z pięciu cnót rycerskich - honoru.

Hrabia był także właścicielem jednego największych majątków księstwa - Belgaardu. Po jego śmierci Matylda, właścicielka winnicy Vermentino, oraz Liam, właściciel winnicy Coronata, walczą o przejęcie jego terenów. Urzędnik ma przykazane, aby sprzedać Belgaard w dobre ręce, więc dwójka właścicieli prosi Geralta o rozwiązanie problemów ich plantacji w celu udowodnienia dobrej sytuacji konkretnego włościanina. Matylda i Liam oskarżają się nawzajem o sabotowanie swojej pozycji. Wiedźmin ma możliwość zadecydować któremu z nich pomóc w wykupie Belgaardu. Jednakże istnieje też opcja, aby pomóc w obu majątkach i przeprowadzić śledztwo w sprawie szkodników. W wyniku dochodzenia Geralt ustalił, że archespory niszczące uprawy faktycznie zostały przez kogoś podrzucone. Sprawcą okazuje się nieżyjący już hrabia Crespi, który z obawy przed rosnącymi wpływami Coronaty i Vermentino zaczął hodować zabójcze rośliny, a ich sadzonki transportował do wrogich sobie majątków. Jeżeli Geralt wyjawi przed Matyldą, Liamem i urzędnikiem prawdę o hrabim Crespi, Belgaard zostaje przekazany pod wspólny zarząd dwójki plantatorów, którzy od tej pory stają się nie tylko partnerami w interesach, ale także w życiu prywatnym.

Jeżeli Geralt najpierw poinformuje urzędnika o rozwiązaniu problemów Coronaty lub Vermentino, dojdzie do wykupu Belgaardu. Wiedźmin może wprawdzie kontynuować śledztwo w sprawie sabotowania winnic, lecz ludzie hrabiego zdążą już sprzątnąć magazyn i zabrać sadzonki szkodników. Tożsamość hrabiego jako organizatora spisku nigdy nie wyjdzie na jaw.

Więcej w Fandom

Losowa wiki