Fandom

Wiedźmińska Wiki

Hrabia de la Croix

3732strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Louis de la Croix – hrabia z księstwa Toussaint. Za młodu był błędnym rycerzem i tworzył drużynę rycerską wraz z hrabią Crespi, Ramonem du Lac i Miltonem de Peyrac-Peyran. Wtedy otrzymał misję od książęcej pary, aby wywieźć Sylvię Annę, u której podejrzewano Przekleństwo Czarnego Słońca, poza granice księstwa. Zadanie wykonał i zabrał księżniczkę do Caed Dhu, gdzie zostawił ją na mrozie w podartej koronkowej sukni i bez żadnych pieniędzy licząc, że wkrótce umrze. Bezgranicznie wspierał swoich przyjaciół, lecz dla wrogów nie miał litości.

Uważał, że nowe czasy i obyczaje wymagają od rycerzy zmiany postawy wobec życia, a przedsiębiorczość powinna stać się szóstą cnotą rycerską. Sam zrezygnował z bycia rycerzem na rzecz handlu zbożem, na którym dorobił się fortuny. Palmerin złośliwie przezywał go nawet "de la Liczykrupa".

Wiedźmin 3: Krew i Wino Edytuj

Już jako handlarz u pucybuta w Beauclair poznał Dettlaffa, z którym szybko się zaprzyjaźnił. Pewnego dnia udał się wraz z nim obejrzeć zakupiony stary młyn. Podczas oględzin budynku Dettlaff zabił hrabiego przebijając mu serce, a następnie ćwiartując jego ciało i wrzucając kawałki do rzeki. W usta wsadził mu mieszek z nilfgaardzkimi monetami z różnych prowincji. Z rozpaczy po zabójstwie przyjaciela Dettlaff odciął sobie rękę, którą dokonał morderstwa i wrzucił ją do rzeki.

Szczątki hrabiego zauważył właściciel karczmy "Kuroliszek" i wezwał strażników, którzy wyłowili je, załadowali na wóz i zabrali do posiadłości Corvo Bianco przerobionej tymczasowo na kostnicę. Geralt wraz z Miltonem zbadali płyciznę i sieci, gdzie odnaleziono zwłoki i zauważyli chustkę z monogramem, dzięki któremu zidentyfikowano zwłoki.

Był trzecią ofiarą Bestii z Toussaint, a jego śmierć miała symbolizować zaprzeczenie jednej z pięciu cnót rycerskich - hojności.

Ciekawostki: Edytuj

  • Jego inicjały d.l.C. znalezione na chustce tworzą akronim od downloadable content, czyli popularne DLC. Dodatek Wiedźmin 3: Krew i Wino jest właśnie DLC.

Więcej w Fandom

Losowa wiki