FANDOM

Ida Emean aep Sivneyelfia Aen Saevherne z Gór Sinych, członkini Loży.

Wygląd

Ida miała cynobroworude włosy. Oczy chętnie podkreślała mocnym makijażem. Często ubierała powiewną suknię w kolorze żonkili. Jedyną biżuterią jaką zakładała, były perły, korale oraz bursztyny. Nigdy nie nosiła ani uncji kruszcu, ani karata kamieni.

Zdolności magiczne

Jako Wiedząca, Ida niewątpliwie była potężną i mądrą czarodziejką. Posiadała zdolności prorocze oraz wiedzę o Genie Lary. Ukrycie się pod czarem niewidzialności i nagłe zmaterializowanie się nie stanowiło dla niej najmniejszego wysiłku.

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon

W trzeciej części gry Yennefer i Geralt kontaktują się z Idą przez megaskop, szukając u niej pomocy w odczarowaniu Umy. Wiedząca udziela im rad w tej kwestii i opowiada o klątwie rzuconej na rzeczoną istotę. W późniejszym etapie rozgrywki jest brana pod uwagę jako członkini nowej Loży, ale odmawia brania w udziału w tym przedsięwzięciu. Pojawia się również na karcie z talii Scoia'tael do gwinta.

Ciekawostki

  • W przyszłości wygląd Idy jest nieznany, z racji tego, ze nie ma żadnego jej autentycznego obrazu.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.