FANDOM


Ida Vertz – postać z gry komputerowej Wiedźmin, uboga mieszczanka dzieląca mieszkanie z mężem Marcusem i psem niedaleko Szpitala Lebiody.

Biografia Edytuj

Pojawia się wyłącznie w aktach II i III. Mimo posiadania własnego imienia i nazwiska nie odgrywa żadnej, nawet najmniejszej roli w grze, nigdzie indziej również nie zostaje wspomniane jej imię. Jedyne, co powie wiedźminowi, to standardowe odzywki młodych mieszczanek z Wyzimy Klasztornej (np. "Teraz to nawet strach kupowac ryby, bo czort wie, jak się przenosi zaraza!"). Jest oznaczona na niebiesko, a w jej domu uaktywnia się (niezależnie od pory dnia) tryb "niebezpieczny", co umożliwia Geraltowi zabicie jej, jednak w jej ciele nie znajdzie żadnych rzeczy do ekwipunku. W akcie III mieszkanie Marcusa i Idy Vertzów przejął Angus, a oni przeprowadzili się do domu po prawej stronie domu Baraniny.

Ciekawostki Edytuj

  • Para prawdopodobnie miała uczestniczyć w zadaniu jakie jednak zostało porzucone przez twórców i nie znalazło sie w finalnej wersji gry. W pliku cn_yaevin02.dlg odszukać można fragment dialogu w jakim Yaevinn żąda od Geralta zabicia pary w zamian za kartę tarota ze znakiem wieży (w grze otrzymujemy ją od Vaski w wiosce Ceglarzy)