FANDOM


People Herbalist female

Ida Vertz – postać z gry komputerowej Wiedźmin, uboga mieszczanka dzieląca mieszkanie z mężem Marcusem i psem niedaleko Szpitala Lebiody.

Pojawia się wyłącznie w akcie II. Mimo posiadania własnego imienia i nazwiska nie odgrywa żadnej, nawet najmniejszej roli w grze, nigdzie indziej również nie zostaje wspomniane jej imię. Jedyne, co powie wiedźminowi, to standardowe odzywki młodych mieszczanek z Wyzimy Klasztornej (np. "Teraz to nawet strach kupowac ryby, bo czort wie, jak się przenosi zaraza!"). Jest oznaczona na niebiesko, a w jej domu uaktywnia się (niezależnie od pory dnia) tryb "niebezpieczny", co umożliwia Geraltowi zabicie jej, jednak w jej ciele nie znajdzie żadnych rzeczy do ekwipunku. W akcie III mieszkanie Marcusa i Idy Vertzów przejął Angus, a oni przeprowadzili się do domu po prawej stronie domu Baraniny.

Głosu Idzie Vertz użyczyła Monika Pikuła.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.