Fandom

Wiedźmińska Wiki

Impera

3739stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Flaga Nlfgrd Impera.png

chorągiew brygady

Impera — przyboczna brygada Cesarza Nilfgaardu. Składała się ona z weteranów, których oddanie dla cesarza graniczyło z fanatyzmem. Żołnierze tej formacji nosili charakterystyczne hełmy w kształcie smoczych głów, a ich godłem była salamandra. Członkowie Impery towarzyszyli cesarzowi podczas wszystkich podróży, również, kiedy przebywał w zamkach i pałacach, starali się być zawsze w pobliżu i mieć imperatora w zasięgu wzroku. Brygada była oddziałem, który zdobył zamek Stygga i pojmał koronera Skelena za spiskowanie przeciw cesarzowi.

Inne informacje Edytuj

  • Impera liczyła pięć tysięcy żołnierzy.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Cesarz, jak zwykle podczas podróży, nosił oficerski uniform gwardyjskiej brygady "Impera" - czarną zbroję i płaszcz z haftem przedstawiającym srebrną salamandrę.
Pani Jeziora

- Uprzedzam - zazgrzytał ten nazywany Joachimem - że tak gładziutko nam nie pójdzie, panowie. Cały nasz plan opiera się na tym, że Emhyr umrze. A nie wolno zamykać oczy na, że Emhyr ma wielu popleczników, ma korpusy wojsk wewnętrznych, ma fanatyczną gwardię. Nie będzie łatwo przerąbać się przez brygadę "Impera", a ta, nie łudźcie się, będzie walczyć do ostatniego.
Pani Jeziora

Poszli alejką, wśród ledwo zazielenionych krzewów i żywopłotów. Cesarska ochrona, żołnierze z elitarnej gwardyjskiej brygady "Impera", słynne Salamandry, trzymali się na uboczu, ale zawsze w pogotowiu. Wiedzieli, kiedy nie należy cesarzowi przeszkadzać.
Pani Jeziora

Więcej w Fandom

Losowa wiki