FANDOMIngrid Vegelbud – postać pojawiająca się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Członkini rodu Vegelbudów, córka Patrycji oraz matka Alberta. Razem z rodziną mieszka w rezydencji na wschód od Novigradu. W trakcie wydarzeń z gry jest głową rodziny, mimo że nie jest najstarsza. Uważa, że jej mąż był miłym człowiekiem, ale głupim. Próbował hodować krabopająki i w końcu jeden z nich go pożarł.

Ingrid cierpi na nieokreśloną wstydliwą chorobę, którą ukrywa przed światem. Z dolegliwościami pomagała jej przyjaciółka TrissMyra Baiss.

Świadoma głębokiej wiary swojej matki ukrywa przed nią alchemiczną pasję Alberta. Gdy synem zainteresowali się Łowcy Czarownic, prosi o pomoc Triss Merigold. Organizuje wielki bal maskowy w posiadłości. Przyjęcie miało wywołać zamieszanie, które pozwala Albertowi niepostrzeżenie uciec z kraju.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.