Fandom

Wiedźmińska Wiki

Jarosław Boberek

3735stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny oraz dubbingowy. Zajmował się również reżyserią dubbingu. 

Kariera zawodowa Edytuj

Karierę rozpoczął w Teatrze Studyjnym 83 w Łodzi. Występował również w Teatru Studio oraz w Teatrze Praga znajdującym się w stołecznym Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny.

Jest jednym z czołowych polskich aktorów dubbingowych, posiada wyłączność na udzielanie głosu Kaczorowi Donaldowi w polskiej wersji językowej. Wcielił się w rolę serca w reklamie telewizyjnej Telekomunikacji Polskiej. Dubbingował także postać Króla Juliana z filmu Madagaskar, nagrywając przy tym popularny utwór "Wyginam śmiało ciało"

Yarpen z filmu.jpg

Jarosław Boberek w roli Yarpena Zigrina

Szerszej publiczności znany jest z roli posterunkowego w serialu Rodzina Zastępcza.

filmie oraz serialu Wiedźmin wcielił się w rolę krasnoludzkiego najemnika Yarpena Zigrina. Użyczył swojego głosu Magistrowi w grze komputerowej Wiedźmin. W tejże produkcji dubbingował jeszcze kilka pomniejszych postaci. W drugiej odsłonie gry ponownie wcielił się w role Yarpena Zigrina, dubbingował również postać elfiego więźnia Ciarana aep Easnilliena. Co ciekawe jest jedyną osobą, która zarówno w adaptacji filmowej jak i serii gier odgrywą tą samą postać. 

Życie prywatneEdytuj

Jest żonaty z Ilonoą Kucińską. Mają dwójkę synów: Jana oraz Franciszka.

Filmografia Edytuj

Aktor Edytuj

  • 1993: Łowca. Ostatnie starcie − jako policjant
  • 1993: Czterdziestolatek. 20 lat później − jako chłopak na "Impotencie" w "Cricolandzie" (odc. 11)
  • 1994: Spółka rodzinna − jako członek ekipy remontowej (odc. 6)
  • 1995: Sukces − jako pracownik firmy Morawski Electronics (odc. 5)
  • 1995: Gracze − jako taksówkarz na Okęciu
  • 1995: Pułkownik Kwiatkowski − jako kapitan Bąkiewicz w wojewódzkim UB
  • 1995: Ekstradycja (odc. 6)
  • 1995: Cwał
  • 1996: Wirus − jako policjant
  • 1996: Tajemnica Sagali − jako tragarz (odc. 2)
  • 1996: Awantura o Basię − jako Józef, dozorca w domu Tańskiej
  • 1997: Sława i chwała (odc. 6)
  • 1997: Krok − jako komandor
  • 1997: Dom − jako taksówkarz wiozący Szczepana (odc. 20)
  • 1997: Wojenna narzeczona − jako członek oddziału AK (odc. 3)
  • 1997: Boża podszewka − jako bandzior (odc. 13)
  • 1998: 13 posterunek − jako gej (odc. 16)
  • 1999-2009: Rodzina zastępcza − posterunkowy
  • 1999: 4 w 1 − jako Bolek
  • 1999: Córy szczęścia − jako policjant
  • 1999: Ostatnia misja − jako Goebbels, człowiek Bruna
  • 2000: Miodowe lata − jako cwaniak (odc. 56)
  • 2001: Wiedźmin − jako Yarpen Zigrin
  • 2001: Tam, gdzie żyją Eskimosi − jako kierowca ciężarówki
  • 2001: Przeprowadzki − jako posterunkowy Pyć (odc. 8)
  • 2001: Pieniądze to nie wszystko − jako spóźniony rolnik na blokadzie
  • 2002: Wiedźmin − jako Yarpen Zigrin (odc. 4)
  • 2002: To tu to tam − jako Kuba
  • 2002: Psie serce − jako Głos psa Marsa (odc. 5)
  • 2003: Rozwód, czyli odrobina szczęścia w miłości − jako "Papużka nierozłączka"
  • 2003: Łowcy skór − jako Zenek, pracownik zakładu pogrzebowego Kamińskiej
  • 2004: Na dobre i na złe − jako bezdomny (odc. 203)
  • 2006: Pod powierzchnią
  • 2007: Pitbull − jako Robert „Robo” Zawadzki (odc. 15.)
  • 2007: Twarzą w twarz − jako Borzęcki, oficer CBŚ
  • 2007: Halo Hans! − jako Agent Reinchard, sobowtór Adolfa Hitlera (odc. 8)
  • 2008: Londyńczycy − jako Zbigi, właściciel lokalnego baru i znajomy Andrzeja Koryna i Darka Michalskiego (odc. 3)
  • 2008: Ojciec Mateusz − jako barman Filipiak (odc. 9, 19, 63 i 129)
  • 2010: Przebudzenie
  • 2011: Wyjazd integracyjny − jako Nowak
  • 2011: Wiadomości z drugiej ręki − jako operator "Info Stacji"
  • 2011: Instynkt − jako Bieniek, ojciec Marcina (odc. 5)
  • 2011-2012: Galeria − jako policjant Adam Walczak
  • 2011: Czas honoru − jako Antoni Charewicz
  • 2011-2012: Barwy szczęścia − jako Radosław Golonko, lokalny biznesmen i kandydat na burmistrza
  • 2011: 1920 Bitwa warszawska − jako ułan Paproch
  • 2013: Lekarze − jako mąż Hanny (odc. 38)
  • 2013: Last minute − jako głos prowadzącego audycję radiową

Polski dubbing Edytuj

Filmy Edytuj

  • 1955: Zakochany kundel − Pika
  • 1961: 101 dalmatyńczyków (dubbing z 1995 r.) − Baryła
  • 1964: Miś Yogi: Jak się macie – Misia znacie? − Szaber
  • 1969: Kot w butach − Kot Piórko; Zapowiadacz kandydatów na męża królewny
  • 1977: Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja − Komendant Imperium
  • 1978: Władca Pierścieni – Gollum
  • 1982: Tajemnica IZBY − Gawron
  • 1987: Kocia ferajna w Beverly Hills – Choo Choo
  • 1987: Wielka ucieczka Misia Yogi – Poper
  • 1987: Jetsonowie spotykają Flintstonów
  • 1987: Miś Yogi i czarodziejski lot Świerkową Gęsią – Mirkin
  • 1988: Yogi i inwazja kosmitów
  • 1988: Judy Jetson i rockersi
  • 1991: Piękna i Bestia
  • 1992: Tom i Jerry: Wielka ucieczka – Tom
  • 1993: Uwolnić orkę
  • 1994: Scooby Doo i baśnie z tysiąca i jednej nocy – Bubu
  • 1994: Księżniczka Łabędzi – Puffin
  • 1994: Kłopoty ze zgredami
  • 1994: Bajka o pluszowych misiach, które uratowały święta – Bobik Ostry Ząbek; Spiker radiowy
  • 1994: Skoś trawnik tato, a dostaniesz deser
  • 1995: Rob Roy − Cunningham
  • 1995: Toy Story − Sierżant
  • 1996: Miłość i wojna
  • 1996: 101 dalmatyńczyków – policjant
  • 1996: Kukuryków
  • 1997: Pożyczalscy
  • 1997: Herkules – Ból
  • 1997: Ostatni rozdział
  • 1997: Księżniczka Łabędzi II: Tajemnica zamku – Bromley
  • 1998: Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny
  • 1998: Babe – świnka w mieście – Kiri
  • 1998: Dzielny pies Rusty – Bart Bimini
  • 1998: Królestwo Zielonej Polany. Powrót
  • 1998: Pocahontas 2: Podróż do Nowego Świata
  • 1998: Dr Dolittle – Lucky
  • 1998: Stąd do ratuszowej wieży
  • 1999: Mickey: Bajkowe święta – Kaczor Donald
  • 1999: Toy Story 2 – Sierżant
  • 1999: Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo – Watto
  • 1999: Johnny Tsunami – Dyrektor Pritchard
  • 1999: Kraina elfów
  • 2000: Król sokołów
  • 2001: But Manitou – Abahachi
  • 2001: Spirited Away: W krainie bogów – Zielony
  • 2001: Atlantyda – Zaginiony ląd
  • 2001: Tajemnica Nawiedzonego Zamku – Mefisto
  • 2001: Potwory i spółka – Fąflak
  • 2001: Shrek – pierwsza ślepa mysz; Teloniusz
  • 2001: Dr Dolittle 2 – Lucky
  • 2001: Panna Minoes - kocia agentka
  • 2002: 8. Mila – Sol George
  • 2002: Królewska broda
  • 2002: Smocze wzgórze – Tristan
  • 2002: Planeta skarbów
  • 2002: Tristan i Izolda – Baron Ganelon
  • 2002: Mali agenci 2: Wyspa marzeń
  • 2002: Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów – Watto, Owen Lars, Droid #1, Ask Aak
  • 2002: Pinokio – Kot
  • 2002: Barbie jako Roszpunka – Otto, strażnik #1
  • 2002: Epoka lodowcowa – Zeke
  • 2002: Dzika rodzinka − Nigel
  • 2003: Małolaty u taty
  • 2003: O krasnalach i wigilii – Bob
  • 2003: Old School: Niezaliczona – opiekun zwierząt
  • 2003: Zapłata
  • 2003: Kot
  • 2003: 101 dalmatyńczyków II. Londyńska przygoda
  • 2003: Opowieść o Zbawicielu – święty Piotr
  • 2003: Liga najgłupszych dżentelmenów
  • 2003: Piotruś Pan – piraci, twardy hrabia, uódz, urzędnik
  • 2003: Dobry piesek – Bob
  • 2003: Gdzie jest Nemo? – Jacques
  • 2003: Sindbad: Legenda siedmiu mórz – szczur
  • 2003: Baśniowy świat 3 – Kaczor Donald
  • 2004: Magiczny kamień – Galger
  • 2004: Kroniki Riddicka: Mroczna furia – Galger
  • 2004: Legenda telewizji
  • 2004: 7 krasnoludków - historia prawdziwa – Czak
  • 2004: Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta Świrów – Jim, szpieg sprzątający; Winnetou
  • 2004: Baśniowy Świat 5 − Kaczor Donald
  • 2004: Baśniowy Świat 6 – Kaczor Donald
  • 2004: Przygody lisa Urwisa – Brichemer
  • 2004: Ruchomy zamek Hauru – Calcifer
  • 2004: Król Lew III. Hakuna Matata – Stich; Donald; zwierzęta; Hiena Ed; krasnoludki; Widz
  • 2004: Mickey, Donald, Goofy: Trzej muszkieterowie – Kaczor Donald
  • 2004: Lucky Luke – Joe Dalton
  • 2004: Rybki z ferajny – Lenny
  • 2004: Shrek 2 – Reporter programu Knajci
  • 2004: W 80 dni dookoła świata – Passepartout
  • 2004: Mickey: Bardziej bajkowe święta − Kaczor Donald
  • 2004: Garfield
  • 2005: Barbie z Wróżkolandii – Troll
  • 2005: Stuart Malutki 3: Trochę natury – Stuart
  • 2005: Kurczak Mały
  • 2005: Tom i Jerry: Szybcy i Kudłaci
  • 2005: Czerwony Kapturek – prawdziwa historia – drwal Kirk
  • 2005: Lilo i Stich 2: Mały feler Sticha – Stich
  • 2005: Magiczna karuzela – Dylan
  • 2005: Madagaskar – król Julian
  • 2005: Szeregowiec Dolot – Heniek
  • 2005: Zebra z klasą – Kogut Mędrek
  • 2005: Charlie i fabryka czekolady – Właściciel sklepu
  • 2005: Oliver Twist
  • 2006: Po rozum do mrówek
  • 2006: Kryptonim: Klan na drzewie: Operacja: Z.E.R.O. − Papcio; Dziadek; Pan Mors
  • 2006: High School Musical
  • 2006: Azur i Asmar – Azur
  • 2006: Alex Rider: Misja Stormbreaker – Kruk
  • 2006: Gdzie jest nowy rok? – Policjant
  • 2006: Kacper: Szkoła postrachu – Smok; nauczyciel w-f
  • 2006: Krowy na wypasie – Dug
  • 2006: Magiczna kostka – Tristan
  • 2006: Tom i Jerry: Piraci i kudłaci
  • 2006: Scooby Doo: Ahoj Piraci!
  • 2006: 7 krasnoludków: Las to za mało - historia jeszcze prawdziwsza – Kozak
  • 2006: Artur i Minimki – Travel Agent
  • 2006: Sposób na rekina − Bart
  • 2006: Stefan Malutki – Pryszcz
  • 2006: Happy Feet: Tupot małych stóp – Ramon
  • 2006: Pajęczyna Charlotty – krowa Elwyn
  • 2006: Epoka lodowcowa 2: Odwilż
  • 2006: Sezon na misia – Boguś
  • 2006: Skok przez płot – kot Tiger
  • 2007: Don Chichot – Felanedo
  • 2007: Na fali – jeżowiec
  • 2007: Shrek Trzeci
  • 2007: Lucky Luke na Dzikim Zachodzie − Piotr
  • 2007: Billy i Mandy i zemsta Boogeymana − Fred Fredburger
  • 2007: Tom i Jerry: Dziadek do orzechów
  • 2007: Alvin i wiewiórki
  • 2007: Pada Shrek – jedna z myszy, jedna ze świń
  • 2007: Film o pszczołach – komar Mooseblood
  • 2007: S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza – Lenny
  • 2008: Asterix na olimpiadzie
  • 2008: Piorun
  • 2008: Kung Fu Panda: Sekrety Potężnej Piątki – małpa
  • 2008: Disco robaczki – Gnojak
  • 2008: Ed, Edd i Eddy: Wielkie Kino – Ed
  • 2008: Sezon na misia 2 − Boguś
  • 2008: Madagaskar 2 − król Julian
  • 2008: Renifer Niko ratuje święta – Juliusz
  • 2008: Kung Fu Panda − małpa
  • 2008: Garfield: Festyn humoru – Stanislavski
  • 2008: Wyprawa na Księżyc 3D − Poopchev
  • 2008: Małpy w kosmosie − Morda
  • 2008: Speed Racer
  • 2009: Gooby
  • 2009: Jednostka przygotowawcza − Donald
  • 2009: Lucek i Luśka - strażnicy Teksasu − Manuel
  • 2009: Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu – brakujące ogniwo
  • 2009: Księżniczka i żaba
  • 2009: Madagwiazdka – król Julian
  • 2009: Program ochrony księżniczek − Generał Magnus Kane
  • 2009: Czarodzieje z Waverly Place: Film − Jerry Russo
  • 2009: Załoga G − Blaster
  • 2009: Planeta 51 – Skiff
  • 2009: Hotel dla psów − Carl
  • 2009: Potwory kontra Obcy − brakujące ogniwo
  • 2010: Harriet szpieguje: Wojna blogów – Szef
  • 2010: Święta, święta i Po – małpa
  • 2010: Hutch Miodowe Serce
  • 2010: Scooby-Doo: Klątwa potwora z głębin jeziora
  • 2010: Safari 3D – Chino
  • 2010: Shrek ma wielkie oczy – przestraszony człowiek
  • 2010: Sezon na misia 3 – Boguś
  • 2010: Karate Kid – pan Han
  • 2010: Żółwik Sammy – Slim
  • 2010: Jak ukraść księżyc – Vector
  • 2010: Biała i Strzała podbijają kosmos – Lenek
  • 2010: Psy i koty: Odwet Kitty
  • 2010: Lego: Clutch Powers wkracza do akcji – Hogar Troll
  • 2010: Nasza niania jest agentem – Bob
  • 2010: Toy Story 3 – Sierżant
  • 2010: Shrek Forever
  • 2011: Titeuf – Hugo
  • 2011: Benek rozrabiaka
  • 2011: Roman barbarzyńca – Sędziwór
  • 2011: Goryl Śnieżek w Barcelonie – Luc de Sac
  • 2011: Fineasz i Ferb Film: Podróż w drugim wymiarze – Norm; Irving
  • 2011: Happy Feet: Tupot małych stóp 2 – Ramon
  • 2011: Muppety – Gonzo/Waldorf/Miś Fozzie/Zwierzak
  • 2011: Kung Fu Panda 2 – małpa
  • 2011: Heca w zoo – małpa Donald
  • 2011: Rango – Rockeye
  • 2011: Jeż Jerzy – Asystent
  • 2011: Gnomeo i Julia – Benny
  • 2012: Pinokio – Alidoro
  • 2012: Żółwik Sammy 2 – manager
  • 2012: Renifer Niko ratuje brata – wiewiórka Juliusz
  • 2012: Mambo, Lula i piraci – prezydent
  • 2012: Ralph Demolka – zombie
  • 2012: Big Time Movie – Gustavo
  • 2012: Madagaskar 3 − król Julian
  • 2012: Na tropie Marsupilami – Hermoso
  • 2012: Królewna Śnieżka – Grimm
  • 2012: Niesamowity Spider-Man – doktor Ratha
  • 2013: Rysiek Lwie Serce – Braulio
  • 2013: Kumba – Bradley
  • 2013: Turbo – Czet
  • 2013: Rycerz Blaszka. Pogromca smoków – Koks
  • 2013: Powrót czarodziejów: Alex kontra Alex – Jerry Russo
  • 2013: Jack pogromca olbrzymów – Bandyta

Seriale Edytuj

  • 1956-1963: Popeye – Popeye
  • 1958: Pies Huckleberry – Rycerz z zamku; Lew; Pier
  • 1958: Pixie, Dixie i Pan Jinks – Jinks
  • 1960-1966: Flintstonowie
  • 1961-1962: Kocia ferajna – Choo Choo
  • 1962-1987: Jetsonowie
  • 1968-1969: Odlotowe wyścigi – Muttley
  • 1969-1971: Perypetie Penelopy Pitstop – Clyde
  • 1969-1971: Dastardly i Muttley – Muttley
  • 1971: Lew Lippy – Lippy
  • 1972: Pinokio
  • 1976: Scooby Doo
  • 1976: Huckleberry Finn
  • 1977-1980: Kapitan Grotman i Aniołkolatki
  • 1976: Był sobie człowiek
  • 1981-1983: Dookoła świata z Willym Foggiem – Archeolog; Strażnik; Szeryf
  • 1981-1983: D’Artagnan i trzej muszkieterowie
  • 1983: Fraglesy – Wujek Matt z podrózy
  • 1983: Kaczor Donald przedstawia – Kaczor Donald
  • 1983: Miki i Donald przedstawiają Goofy'ego sportowca – Donald
  • 1984-1987: Łebski Harry – Spike
  • 1984-1991: Mapeciątka – Gonzo
  • 1984-1987: Tomek i przyjaciele – Ferdynand
  • 1985: Guziczek
  • 1987-1990: Kacze opowieści – Kaczor Donald
  • 1988-1991: Szczeniak zwany Scooby Doo
  • 1991-1997: Rupert – Paylo; Cyryl
  • 1991-1992: Eerie Indiana, czyli Dziwne Miasteczko – Tripp McConnell
  • 1992: W 80 marzeń dookoła świata
  • 1992: Świat królika Piotrusia i jego przyjaciół
  • 1992-1997: X-Men – Proteus / Kevin, Warren Worthington III / Angel, Warlock, Ka-Zar
  • 1992-1998: Bajki zza okna
  • 1994: Superświnka – Harley Hoover
  • 1994-1998: Spider-man – Eddie Brock
  • 1994-1995: Myszka Miki i przyjaciele – Kaczor Donald
  • 1994-1998: Świat według Ludwiczka – Michael Grunevald (III seria)
  • 1994-1995: Aladyn – chaos
  • 1995-1998: Gęsia skórka
  • 1995-1998: Timon i Pumba – Rybak; Guźcołak
  • 1995-1998: Pinky i Mózg
  • 1995-1996: Maska − Kablamis
  • 1996-1997: Incredible Hulk – Tony Stark / Iron Man (odc. 4)
  • 1996: Kosmiczne Biuro Śledcze – brat Miguela Borgeza
  • 1996: Przygody Pytalskich – dziadek
  • 1996: Kacza paczka – Kaczor Donald
  • 1997: Niedźwiedź w dużym niebieskim domu – Trelek
  • 1997-1999: Krowa i Kurczak – Czerwony
  • 1997-1998: Dzielne żółwie: Następna mutacja – Shredder
  • 1997-2004: Johnny Bravo
  • 1997: Dynastia Miziołków
  • 1997: Między nami bocianami
  • 1998-2001: Dzika rodzinka − Nigel
  • 1998-2004: Atomówki – amebowiec Bad, złodziej diamentów (odc. Klejnot w pudełku), lekarz Felera Lumpeksa (odc. Życie jest jak Zen)
  • 1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar
  • 1998: Kotopies – królik
  • 1998: Szalony Jack, pirat – Angus Dagnabbit, Królik, Sędzia
  • 1999: SpongeBob Kanciastoporty – król Neptun (odc. 19b), skalmar (odc. 28. − śpiew), dusiciel
  • 1999: Ed, Edd i Eddy – Ed
  • 1999: Smyki – Doodles
  • 1999: Jam Łasica – Czerwony
  • 1999: Mike, Lu i Og – Haggis
  • 2000-2002: Owca w Wielkim Mieście – gadający Szwed
  • 2000-2003: X-Men: Ewolucja – Todd
  • 2000-2006: Hamtaro - wielkie przygody małych chomików – chomik Boss
  • 2001-2004: Liga Sprawiedliwych – Rabuś; Burns; Travis Morgan
  • 2001-2003: Aparatka
  • 2001-2002: Titeuf – Hugo
  • 2001: Café Myszka – Kaczor Donald, Hyzio, Dyzio, Zyzio, Mikro, Horacy
  • 2001: Ekstremalne kaczory – Slax
  • 2001: Wróżkowie Chrzestni – Kumpel Marka Changa
  • 2001-2002: Jak dwie krople wody – Manuelo
  • 2001-2003: Strażnicy czasu – Nobel
  • 2001-2004: Bliźniaki Cramp – Tony (I i II seria)
  • 2001-2007: Mroczne przygody Billy'ego i Mandy – Drakula, Jeff Pająk, facet ze skurczoną głową (odc. Czekoladowy marynarz), jeden z tyłkozadopoliczkowców (odc. To nie trup, to moja maskotka), konferansjer (odc. To nie trup, to moja maskotka), Lionel Van Helsing (odc. Drakula musi umrzeć)
  • 2002-2003: He-Man i Władcy Wszechświata
  • 2002-2004: Pan Andersen opowiada – Kot Tom
  • 2002-2005: Baśnie i bajki polskie
  • 2002: Mistrzowie kaijudo
  • 2002-2005: Co nowego u Scooby'ego? – Haze Fermentolini; przywódca czerwonych ludzi
  • 2002-2008: Kryptonim: Klan na drzewie – pan mors, lodziarz #1 (L.O.D.Y.), kierowca ciężarówki z pianinami (P.I.A.N.I.N.O.), Gas (P.O.P., S.Z.E.Ś.Ć.), Maurice – z Obywatelskiego Klubu Seniora (T.A.P.I.O.K.A.), Serowy Shogun (S.H.O.G.U.N.), pan czyścioch (H.O.T.-D.O.G.), pan szef (U.T.O.P.I.A.), zbijakowy czarodziej (Z.B.I.J.A.K.), numer jedna miłość (U.R.L.O.P.), numer VO5 (T.A.T.U.Ś.), klaun chrzestny (K.L.A.U.N.I.), Czarny John Lukrecja (L.U.K.R.E.C.J.A.), król Spinacci (S.Z.P.I.N.A.K.), jeden z kalmarów numeru 20000 (M.O.S.T.), rysownik (Z.B.R.O.D.N.I.A. (2)), pan małpka z Przytulnego Patrolu (P.L.A.N.E.T.A.), Jebadajah (A.M.I.S.Z.), numer 30C (N.A.U.K.A.), agent z Francji (N.A.U.K.A.)
  • 2003-2005: Radiostacja Roscoe – Mickey, komentator sportowy (odc. 11.)
  • 2003-2005: Gwiezdne wojny: Wojny klonów – Żołnierz-klon
  • 2003-2006: Lilo i Stich – Stich
  • 2003: JoJo z cyrku – Goliat
  • 2003-2004: Megas XLR – Gayven (odc. 12.)
  • 2003-2004: Zakręceni gliniarze – Parker
  • 2003-2004: Bracia koala – Arek
  • 2004-2006: Liga Sprawiedliwych Bez Granic – Travis Morgan (odc. 29.)
  • 2004: Ziemniak - ostatnie starcie – Kat Ciarek
  • 2004-2006: Świat Todda
  • 2004: Transformerzy: Wojna o Energon – Inferno, Roadblock
  • 2004: Pani Pająkowa i jej przyjaciele ze Słonecznej Doliny
  • 2004: Super Robot Monkey Team Hyperforce Go! – Gibson
  • 2004: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster – producent filmowy (odc. 23.)
  • 2005: Miś Fantazy – Żuczek Wesołek; Kot
  • 2005-2008: Awatar: Legenda Aanga – Koh
  • 2005: Ufolągi − stary Bitters (III seria), Harold – ojciec Swanky’ego (III seria), Bob – Wielki Zły Wojownik z Czarnej Dziury, cukiernik, Flip (III i IV seria), dr Żonkil (III i IV seria), król planety Granville’ów (odc. 43b.)
  • 2005: Mój partner z sali gimnastycznej jest małpą − Wielki Dobie Broadway Junior (odc. 30b), gepard (odc. 36a.), doktor Pawiański (odc. 39a.)
  • 2005-2007: Podwójne życie Jagody Lee – Terry
  • 2005-2008: Ben 10 – fantom, dzikie pnącze, Zombozo (odc. 9.), pomocnik Wielkiego Kleszcza (odc. 15.), narrator (odc. 17.), Slix Vigma (odc. 18.), Ishiyama (odc. 32.), ogniomiotacz (odc.34.), Upchuck (odc. 39.)
  • 2005: Transformerzy: Cybertron – Scourge, Evac, tata Cobiego
  • 2005-2007: Amerykański smok Jake Long
  • 2005-2008: Harcerz Lazlo – Kucharz McMusli; Pierre; Zapachowy wróżek
  • 2006: Wymiennicy – Sheldon, M.C. McC,
  • 2006: Klub przyjaciół Myszki Miki – Kaczor Donald
  • 2006: Złota Rączka – Francuz, Jacek (odc. 17b.)
  • 2007: Zagroda według Otisa – Pip
  • 2007: iCarly – Anioł (odc. 34.)
  • 2007: Bakugan: Młodzi wojownicy − Drago
  • 2007: Reggae Rabbits − Ciocia; Herman; Czarny; Bezdomny; Pomarańczowy królik; Bóg; Pani Kiełbasa; Pan Kiełbasa; Czaszka; Lord Vacek; Wirujący Holender
  • 2007−2008: Magiczna karuzela − Dylan
  • 2007: S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza – Lenny
  • 2007: Fineasz i Ferb – Norm; Roger; Tata Django
  • 2007: Inspektor Erektor − Narrator
  • 2007: Czarodzieje z Waverly Place − Jerry Russo
  • 2007: Miejskie szkodniki – Nigel
  • 2007: Chop Socky Chooks: Kung Fu Kurczaki
  • 2008: Batman: Odważni i bezwzględni – Mongal
  • 2008: Stich! – Stich
  • 2008: Dzieciak kontra Kot – Pan Ząbek
  • 2008: Garfield – Garfield
  • 2008: Niezwykłe przypadki Flapjacka – Lady Nadziana; Goły gruby człowiek
  • 2008-2009: Troo – Karłowski; Mały; Łysy; Dozorca; Szufla; Dyrektor; Tata Troo; Ekolog; Ksiądz
  • 2008: Pingwiny z Madagaskaru – król Julian
  • 2009: Ja w kapeli – Burger
  • 2009: Connor Heath: Szpieg stażysta – Paparazzi; Jorge
  • 2009: Big Time Rush – Gustavo
  • 2009: K-9 – Ahab
  • 2009: Zafalowani – Świrus Lance
  • 2010: Lego: Fabryka bohaterów – Rotor
  • 2010-2013 Hip-Hip i Hurra – Paw, Koliber, Pan Miś, Małpa, Wiewiórka, Struś, Sęp, Koń Kary i inne głosy
  • 2010: Transformers: Prime – Ratchet
  • 2010: Kick Strach się bać – Kick
  • 2010: Pora na przygodę! – Królewna Grudkowego Kosmosu
  • 2010: Brygada – Pan Fisher
  • 2011: Leci królik – Bojler
  • 2011: Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości – Małpa
  • 2011: Generator Rex – Evo, Peter Mechuum, mężczyzna grający w karty </small>(odc.6.)
  • 2011: My Little Pony: Przyjaźń to magia – kelner
  • 2012: Wodogrzmoty Małe – wujek Stan
  • 2012: Crash & Bernstein – Pan Paulos

Gry komputerowe Edytuj

  • 1997: Kapitan Pazur – Gabriel
  • 1997: Worms 2 – Robale
  • 1997: Atlantis − Seth
  • 1999: The Longest Journey: Najdłuższa podróż − Zack Lee, kruk, policjant z Grendel Avenue
  • 2000: Baldur's Gate II: Cienie Amn – Korgan
  • 2000: Głupki z kosmosu – Dr Sakarin; Bud
  • 2000: Sacrifice – Strącony; Gammel; Druid
  • 2001: Fallout Tactics: Brotherhood of Steel – matka, Barman Joe, Roshambo, Simon Dudley
  • 2001: Original War – Dennis Peterson
  • 2001: Baldur's Gate II: Tron Bhaala – Korgan
  • 2001: Wiggles – Pustelnik; karzeł
  • 2001: Icewind Dale: Serce Zimy – Hjollder
  • 2002: Warcraft III: Reign of Chaos − kapitan ludzi, król góry
  • 2002: Robin Hood: Legenda Sherwood − poborca podatkowy
  • 2002: Harry Potter i Komnata Tajemnic − Prawie Bezgłowy Nick, Filius Flitwick, Oliver Wood
  • 2002: Gothic II – Milten, Pepe, Wambo, Rupert, Valentino, Hodges, Ulf, Dar, Niclas, Till
  • 2002: Empire Earth: Sztuka Podboju − Rebeliant
  • 2002: Modi i Nanna − Olaf; Gnomy; Pomocnik kowala
  • 2003: Rayman 3: Hoodlum Havoc – André, Gumsi
  • 2003: Świątynia pierwotnego zła – Kryształowe lustro
  • 2003: Warcraft III: The Frozen Throne – Alchemik
  • 2003: I.G.I.-2: Covert Strike – porucznik Phillip White
  • 2003: Gothic II: Noc Kruka – Milten, Paul, Bill, Rademes
  • 2003: Ghost Master − Prądzik, Ślepiak, Tępy Kastecik, Haniból Lektor, Burzoszpon, Ściemniak
  • 2003: Chicago 1930 – Don Falcone
  • 2003: Fenimore Fillmore: The Westerner – Misiek
  • 2003: Batman: Sprawiedliwość ponad wszystko – Pingwin; Oswald C. Cobblepott; Przewodniczący; Salvador Janus
  • 2003: Cold Zero: Ostatni Sprawiedliwy – John McAffrey
  • 2003: Gdzie jest Nemo? – Jacques
  • 2004: The Bard's Tale: Opowieści barda – Gower
  • 2004: Colin McRae Rally 04 – Pilot
  • 2004: Iniemamocni – Mrożon
  • 2005: Age of Empires III – Napoleon Bonaparte; Old Coot
  • 2005: Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse – policjanci
  • 2005: Still Life − Gustav McPherson
  • 2005: Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory − Abrahim Zherkezhi
  • 2005: Brothers in Arms: Road to Hill 30 − st. szer. Kevin „Legs” Leggett
  • 2005: Parkan II − oficer patrolu
  • 2005: Prince of Persia: Dwa trony − książę
  • 2005: Codename: Panzers - Faza druga − Hans von Grobel; Jugosłowiańczyk
  • 2005: Madagaskar − król Julian
  • 2005: Iniemamocni: Podziemne starcie − Mrożon
  • 2006: Heroes of Might and Magic V – Veyer; Erasial; Argoth
  • 2006: Age of Empires III: The WarChiefs – Chayton Blak
  • 2006: Dreamfall – kruk
  • 2006: Gothic 3 – Gelford, Dan, Ugo, Markus, Temmy, Charles, Russel, Tippler, Mitch, Hector, Asaru, Vatras, Merdarion, Knut
  • 2006: Neverwinter Nights 2 – Bishop
  • 2006: Test Drive Unlimited – Adresat; Autostopowicz; Policjant; Zleceniodawca
  • 2006: Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent – Jamie Washington
  • 2006: Sezon na Misia: Centrum Zabawy – Boguś
  • 2007: WiedźminMagister, alchemik, gruby pijak, strażnik-kusznik, przyjazny vodyanoi, stary wieśniak, Herszt Salamandry, Bandyta Salamandry, Yaren BoltDuch Kolekcjonera Kości
  • 2007: Assassin's Creed – Tamir
  • 2007: Sam & Max: Sezon 1 − Max
  • 2007: Mass Effect – Morlan
  • 2007: Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy – Khenghi
  • 2007: Shrek Trzeci – Szkocki kapitan
  • 2007: Age of Empires III: The Asian Dynasties – Generał Sakuma
  • 2008: Buzz! Brain Bender − Prowadzący Buzz (wersja PSP)
  • 2008: Buzz! Master Quiz − Prowadzący Buzz (wersja PSP)
  • 2008: So Blonde: Blondynka w opałach – wódz voodoo, Elvis
  • 2008: Fallout 3 – Stanislaus Braun
  • 2008: Neverwinter Nights 2: Gniew Zehira – Nassirin; Feargus; Osi; Patrol Samargolu
  • 2008: Quantum of Solace – White; Generał Medrano
  • 2008: Madagaskar 2 – król Julian
  • 2008: Mirror's Edge – Scyzor
  • 2008: Burnout: Paradise – DJ Atomica
  • 2009: Uncharted 2: Among Thieves – Nathan Drake
  • 2009: Dragon Age: Początek – Książę Bhelen, Kupiec w Lothering
  • 2009: Buzz! Polskie łamigłówki – Buzz
  • 2009: Killzone 2 – Scolar Visari
  • 2009: Buzz! Świat quizów – Prowadzący Buzz (wersja PS3)
  • 2009: Transformers: Zemsta upadłych – Grindor; Breakaway; Long Haul; Deceptikon
  • 2009: NecroVisioN – Dowódca; Narrator czytający listy
  • 2010: Mass Effect 2 – Grizz
  • 2010: StarCraft II: Wings of Liberty – duch
  • 2010: Dragon Age: Początek – Przebudzenie – Zagubiony; Pierwszy
  • 2010: TV Superstars – komentator
  • 2010: Tron: Evolution – Gibson
  • 2010: Toy Story 3: The Video Game – sierżant
  • 2010: Heavy Rain – kasjer w parku, kamerzysta
  • 2010: Alicja w Krainie Czarów – Dyludyludi; Dyludyludam
  • 2011: PlayStation Move Heroes – Sly Cooper
  • 2011: LittleBigPlanet 2 – Dr Herbert Higginbotham
  • 2011: Uncharted: Złota Otchłań – Nathan Drake
  • 2011: 1812: Serce Zimy – Kuragin
  • 2011: Auta 2 – Zygzak McQueen
  • 2011: The Elder Scrolls V: Skyrim – przechodnie
  • 2011: Ratchet & Clank: 4 za jednego – Dinkles
  • 2011: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a – Nathan Drake
  • 2011: Battlefield 3 – Faruk Al-Bashir
  • 2011: Brink – Żołnierz ochrony
  • 2011: nieSławny: inFamous 2 – lodowiec, przechodzień
  • 2011: Killzone 3 – Scolar Visari, Rico Velasquez
  • 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy KrólówYarpen Zigrin, Ciaran aep Easnillien
  • 2012: Hitman: Rozgrzeszenie – Wade
  • 2012: Epic Mickey 2: Siła Dwóch – szalony naukowiec
  • 2012: PlayStation All-Stars Battle Royale – Nathan Drake; Sly Cooper; Buzz
  • 2012: Diablo III – Izual; Paser Litton
  • 2012: Risen 2: Dark Waters – Kostuch
  • 2013: StarCraft II: Heart of the Swarm – Kraith
  • 2013: Might & Magic: Heroes VI - Cienie mroku – Raelag; Mroczne Szepty
  • 2013: God of War: Wstąpienie – Więzień
  • 2013: Sly Cooper: Złodzieje w czasie – Sly Cooper

Reżyseria dubbingu Edytuj

  • 2002: Warcraft III: Reign of Chaos
  • 2010: Disco robaczki
  • 2010: Ryś i spółka, czyli zwierzaki kontratakują
  • 2010: God of War: Duch Sparty
  • 2010: Start the Party!
  • 2010: SOCOM: Polskie Siły Specjalne
  • 2011: Test Drive Unlimited 2
  • 2011: Miś Yogi
  • 2011: Delfin Plum
  • 2011: Magiczna podróż do Afryki
  • 2012: Dino mama
  • 2012: Prawie jak gladiator
  • 2014: Pan Peabody i Sherman

Audiobooki Edytuj

  • 2008: Kocie historie
  • 2009: Julka i Koty
  • 2010: Kocie historie: nowe przygody
  • 2011: CHERUB Rekrut
  • 2012: CHERUB Kurier
  • 2012: CHERUB Ucieczka
  • 2012: Gra o Tron

Linki zewnętrzneEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki