FANDOMJoachim von Gratz – główny chirurg Szpitala Wilmeryusza w Novigradzie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Geralt i Jaskier poznają go podczas wizyty u Priscilli, po tym, jak dowiedzieli się, że została ona napadnięta. Po krótkim omówieniu sprawy chirurg zaoferował Geraltowi pomoc w śledztwie. Spotkali się więc przed karczmą "Pod Zimorodkiem" i zeszli do kanałów. Gdy dotarli do kostnicy zrobili sekcję zwłok poprzedniej ofiary napadu tego samego człowieka.

Opis z dziennika

Joachina von Gratza, głównego chirurga Szpitala Wilmeryusza przyszło nam poznać w przykrych okolicznościach. Przybyliśmy do szpitala, żeby dowiedzieć się o stan zdrowia mojej nieszczęsnej Priscilli.

Szczerość wymaga, bym przyznał, że byłem wówczas tak wstrząśnięty, że ze spotkania pamiętam tylko tyle, że von Gratz wydał się człowiekiem niezwykle opanowanym. Co więcej wiedział wiele o poprzednich morderstwach i zaoferował swoją pomoc w śledztwie.

Wyglądało na to, że przemoc nie była obca chirurgowi, o czym świadczyły jego dobitnie blizny, godne weteranów spod Brenny.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.