FANDOM


Karczmarz - Właściciel karczmy Pod Lisem w Wyzimie.

Zachowuje się niepewnie i chłodno w stosunku do Geralta. Nie miał dla niego izby na noc i próbował skierować go do "Starego Narakortu". Rozpoznał rivski akcent nieznajomego. Gdy ospowaty go wyzywał, unikał wzroku wiedźmina, nie chciał go bronić. Był przerażony gdy Geralt zabił agresorów i po chwili zaczął wymiotować.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Nieznajomy nie usiadł za stołem, pomiędzy nieliczymi gośćmi, stał dalej przy szynkwansie, godząc w karczmarza przenikliwymi oczami. Pociągnął z kufla. - Izby na nocleg szukam. - Nie ma - burknął karczmarz, patrząc na buty gościa, zakurzone i brudne. - W "Starym Narakorcie" pytajcie. - Tu bym wolał. - Nie ma - karczmarz rozpoznał wreszcie akcent nieznajomego. To był Riv. [...] Nieznajomy wziął swój kufel i odsunął się. Spojrzał na karczmarza, ale ten unikał jego wzroku. Ani mu było w głowie bronić Riva.
Ostatnie życzenie


 

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki