Fandom

Wiedźmińska Wiki

Karolina

3742strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Karolina

Karolina - postać z gry komputerowej "Wiedźmin", wiejska dziewczyna i przybrana matka Alvina.

Pojawia się w intrze do aktu I, gdzie spaceruje nocą razem z Alvinem po ścieżce na Podgrodziu. Gdy słyszy jego narzekania i okazywanie swego zmęczenia, proponuje mu po powrocie mleko z miodem, czym zyskuje jego aprobatę. W trakcie przemierzania drogi napotkała razem z chłopcem stado barghestów atakujących przypadkowego wieśniaka. Wówczas stanowczo kazała mu biec do zajazdu, nie oglądając się za siebie. Alvin w ostatniej chwili znalazł się za palisadą zajazdu, jednak najemnicy zamknęli bramę przed Karoliną, by barghesty nie przedostały się do nich. W tym momencie zjawił się Geralt z Rivii. Shani wskazała mu kobietę za palisadą i poprosiła go o jej uratowanie. Najemnik i jeden z obecnych wieśniaków, nie zważając na krzyki Karoliny, odżegnywali wiedźmina od zamiaru otwarcia bramy, tłumacząc to względami bezpieczeństwa. Wówczas pewien podróżny nie wytrzymał i z mieczem rzucił się by ratować kobietę. Zginął jednak razem z Karoliną w płomieniach, zaś po wybiciu przez Geralta barghestów opiekę nad Alvinem przejęła tymczasowo Shani. Nie wiadomo, w jakich okoliczościach Karolina została opiekunką Alvina. Geralt może potem zwrócić uwagę karczmarzowi Olafowi, że przed jego karczmą zginęła niewiasta, ale sam nie dokończy zdania i zmieni temat.

Głosu Karolinie użyczyła Elżbieta Kopocińska-Bednarek.

GaleriaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki