FANDOM


Katakan - rodzaj wampira. W cyklu wiedźmińskim brak dokładnych informacji na jego temat. Wiadomo jedynie, że łagodnie obchodzi się z ofiarami, co może nasuwać wniosek, że gatunek ten jest wampirem rozumnym.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Katakan wbrew ludowych podań nie przypomina ani trochę południowego, młodego arystokraty. Wyglądem zbliżony jest raczej do olbrzymiego, humanoidalnego nietoperza potrafiącego przybrać w każdej chwili niewidzialną dla śmiertelnika formę. Gatunek ten potrafi również wpływać na umysły ludzi, co sprawia, że nieświadome niczego ofiary same ładują mu się w jego długie pazury. Niektóre osobniki odznaczają się wyjątkowym upodobaniem do różnej maści błyskotek.

Dane z książek Sapkowskiego

Z tego, co mi wiadomo, nie kaleczą też w tak straszny sposób alp, katakan, mula, bruxa ani nosferat. Dość brutalnie ze zwłokami ofiar obchodzą się natomiast fleder i ekimma.
Chrzest ognia

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.