Fandom

Wiedźmińska Wiki

Kayleigh

3742strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarz1 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kayleigh.jpg

Kayleigh, JustAnor

Kayleigh – członek Szczurów, kilkunastoletni szczupły chłopak o sięgających ramion jasnych włosach (w kolorze słomy). Przybrany syn kasztelana w Ebbing. Ma przekłute uszy i wytatuowanego na nadgarstku węża. Ubrany w czarną cielęcą skórę usianą klamrami, ćwiekami oraz innymi najprzeróżniejszymi ozdobami ze srebra, nosi także kolczastą bransoletę. Po przyjęciu do Szczurów Falki (Ciri) próbował jej się "odwdzięczyć" za uratowanie życia. W sposób bardzo cielesny zapewniając ją o swojej wdzięczności, został przyłapany na procederze i wyproszony do swojego namiotu przez Mistle. Zginął z rąk Bonharta w osadzie Zazdrość.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Pod słupem siedział na zydelku szczupły, jasnowłosy kilkunastoletni chłopak, dziwnie wyprężony i wyciągnięty. Ciri zobaczyła, że nienaturalna pozycja wynika z faktu, że ręce chłopaka są wykręcone do tyłu i skrępowane, a szyję przytwierdza do słupa rzemienny pas.
Czas pogardy

Skulona na zydelku Ciri uniosła głowę, napotykając wpatrzone w nią wściekle zielone oczy Kayleigha, widocz­ne spod zmierzwionej grzywy jasnych włosów. Przeszył ją dreszcz. Twarz Kayleigha, choć niebrzydka, była zła, bar­dzo zła. Ciri natychmiast zrozumiała, że ten niewiele starszy od niej chłopak zdolny jest do wszystkiego.
Czas pogardy

Byli wyrzutkami. Byli dziwną zbieraniną stworzoną przez wojnę, nieszczęście i pogardę. Wojna, nieszczęście i pogarda połączyły ich i wyrzuciły na jeden brzeg, tak jak wezbrana rzeka wyrzuca i osadza na plażach dryfują­ce, czarne, wygładzone o kamienie kawałki drewna.
Kayleigh ocknął się wśród dymu, pożogi i krwi, w splą­drowanym kasztelu, leżąc między trupami przybranych rodziców i rodzeństwa. Wlokąc się przez zasłany zwłoka­mi dziedziniec, natknął się na Reefa. Reef był żołnierzem z karnej ekspedycji, którą cesarz Emhyr var Emreis wy­słał do stłumienia rebelii w Ebbing. Był jednym z tych, którzy zdobyli i splądrowali kasztel po dwudniowym oblę­żeniu. Zdobywszy kasztel, towarzysze porzucili Reefa, chociaż Reef żył. Ale troszczenie się o rannych nie leżało w zwyczaju rezunów z nilfgaardzkich oddziałów specjal­nych.

Czas pogardy

Kayleigh też się pochwalił – dookoła jego ręki, powyżej kolczastej bransolety, wił się zielony wąż z rozwartą paszczą i szkarłatnym, rozwidlonym językiem.
Wieża Jaskółki


Członkowie Szczurów Edytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki