FANDOM


Kelpie1

Ciri i Kelpie Grafika: Justanor


Kelpie – kara klacz Ciri należąca dawniej do Hotsporna. Można było ją przywołać za pomocą magicznej bransoletki.


Dane z książek Sapkowskiego:Edytuj

 Vysogota słabo znał się na koniach i ich rasach, ale był estetą, umiał rozpoznać i docenić piękno. A kary koń o sierści lśniącej jak antracyt, którego zobaczył na tle brzezinowych pni, był przedziwnie piękny. Był istną kwintesencją piękna. Był tak piękny, że wydawał się nierealny.

Ale był realny. I całkiem realnie schwytany w pułapkę, zaplątany wodzami i uździenica w krwistoczerwone, chwytne gałęzie świdwy. Gdy Vysogota podszedł bliżej, koń stulił uszy, tupnął tak, ze aż zadygotał grunt, zatarmosił zgrabną głową, obrócił się. Teraz było widać, ze jest to klacz. Było widać coś jeszcze. Coś, co sprawiło, ze serce Vysogoty zaczęło łomotać jak oszalałe, a niewidzialne kleszcze adrenaliny zacisnęły się na gardle.

Wieża Jaskółki

 Falka, patrząc na klacz jak urzeczona, poklepała ją po szyi.

- Gdy biegła przez wodę - uniosła na Hotsporna wielkie zielone oczy - to była niczym istna kelpie! Gdyby z morza się wynurzyła, a nie z rzeczki, nie uwierzyłabym, ze to nie prawdziwa kelpie.

- A widziała panna Falka kiedy prawdziwą kelpie?

- Na obrazku - dziewczyna spochmurniała nagle. - Dużo by o tym gadać. Chodźcie do środka. Giselher czeka.

Wieża Jaskółki

Klacz łupnęła przednimi kopytami o ziemię, zarżała, stanęła bokiem, jakby każąc się podziwiać. Ciri nie mogła powstrzymać westchnienia zachwytu na widok tej delfiniej szyi, prostej i smukłej, ale mocno umięśnionej, małej kształtnej głowy o wypukłym czole, wysokiego kłębu, budowy zachwycającej proporcjonalnością.

Wieża Jaskółki

Kara klacz biegła z nieopisanym wdziękiem, chyżo, a jednocześnie lekko, ledwo słychać było uderzenia kopyt o zmarznięty grunt, ledwo srebrzysty śnieżek prószył z potrącanych gałęzi. Jak gdyby przez ten polukrowany i zastygły w mrozie las z bajki biegł nie zwykły, lecz bajeczny koń, koń-zjawa.

Wieża Jaskółki

Galeria:Edytuj