FANDOM


Królestwo Kerack
Stolica Kerack
Ustrój polityczny monarchia
Głowa państwa Viraxas
Język urzędowy Język Wspólny
Herb COA Kerack var1
Błękitny delfin nageant (czyli płynący) z czerwonymi płetwami i ogonem, w polu złotym.
Herb COA Kerack var2
Błękitny delfin nageant queue contournee z czerwonymi płetwami i ogonem, w polu złotym.
Herb
nieoficjalny
Hrb unof Kerack
Propozycja herbu Kerack.
Flaga
nieoficjalna
Flaga Kerack
Propozycja flagi Kerack.

Kerack – niewielki nadmorski kraj  graniczący od południa z Verden, od wschodu lub południa z Brokilonem, od północy z  Cidaris, a być może także  Bremervoord. Do czasu opublikowania Sezonu burz jedyną pewną informacją podaną przez autora w całym wiedźmińskim cyklu była  wiadomość, że Viraxas (podobnie zresztą jak Ervyll – król Verden) do tego stopnia "nie lubił" Eithné – pani driad, że nie uznał nawet za stosowne wysłać do Brokilonu posłów.

Z  Sezonu Burz dowiadujemy się, że na jedno pokolenie przed rokiem 1245, czyli zapewne między 1200 a 1220, kupiec i pirat Osmyk przejął władzę nad kawałkiem  wybrzeża przy ujściu rzeki Adalatte i  koronował się na króla Kerack. Po nim panowali syn Belohun i wnuk Viraxas. Państewko jest bardzo małe, stolicę  od sąsiedniego miasta Cidaris, będącego stolicą królestwa o tej samej nazwie,  dzielą tylko dwa dni drogi. Być może w kierunku południowym jego  terytorium rozciąga się  dalej. 

Godłem królów Kerack jest błękitny delfin nageant o czerwonych płetwach i ogonie,  na złotym tle.

Jako oddzielne państo Kerack istniał niezbyt długo, w bliżej nieokreślonym czasie został podzielony pomiędzy Cidaris a Verden

Zarówno na ekspedycje z Kerack, jak i z Verden napadały w okolicach Brokilonu bandy driad (w tym te, prowadzone przez Milvę).

Ważne miejsca Edytuj

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

- Z Brugge - zmarszczył się Brick. - A to ci powiem, bracie, że to twój król, Venzlav, potworzyce rozzuchwala właśnie. Nie chce z naszym Ervyllem się sprząc, i z Viraxasem z Kerack. A gdyby ze trzech stron na Brokilon pójść, wygnietlibyśmy to plugastwo wreszcie...
Miecz przeznaczenia

A ona odwdzięczyła się. Zawarła pakt z Wiedźmą Brokilonu, ze starą Srebrnooką Eithne. Maria Barring umarła, niech żyje Milva... Ile ekspedycji załatwiła, zanim ci w Verden i Kerack połapali się? Trzy?
Chrzest ognia

Na ścianie wisiała upstrzona przez muchy tarcza, na niej widniało godło Kerack, błękitny delfin nageant.
Sezon burz


GaleriaEdytuj

Władcy Kerack COA Kerack var2 COA Kerack var1
OsmykBelohunViraxas
Królowe
Ildiko Breckl
Inni członkowie dynastii kerackiej
EgmundElmerXander

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki