FANDOM


Khagmar — wampir mieszkający w Toussaint po Koniunkcji Sfer. Rozsmakował się w ludzkiej krwi i potrafił w ciągu jednej nocy wypić całą wioskę. Jego zachowanie doprowadziło do rozpoczęcia polowań na wampiry, w których ludzie korzystali z pomocy wiedźminów i czarodziejów. Ludzie wprawdzie nie mogli zrobić krzywdy przybyszom z innego świata, lecz stali się męczący jak komary wiecznie brzęczące koło ucha. Dlatego też wampiry postanowiły ukarać przedstawiciela swojej rasy. Pochwyciły go i zamknęły w klatce w tzw. „miejscu kaźni”, w lochach twierdzy Tesham Mutna. Klatka zrobiona była ze srebra, dalwinitu i meteorytowej stali, a Khagmar spędził w niej ponad dwieście lat. Aby zwiększyć jego cierpienie, w lochach znajdowało się więcej klatek, w których wampiry trzymały ludzi i potwory regularnie upuszczając z nich krew, dzięki czemu Khagmar był w stanie ciągłego pobudzenia.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.