FANDOM
Klucznik – demon, występujący w Wiedźmin 3: Serca z Kamienia. Potwór jest istotą z innego wymiaru przyzwaną przez Olgierda von Everec, aby ten chronił i służył Iris von Everec.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

Wygląd

Klucznik jest jednym z najbardziej niezwykłych przeciwników z jakimi Geralt musiał walczyć. Ma on około 2 metrów wzrostu. Jest łysy, ale najważniejsze jest to, że nie posiada on twarzy. Nie ma on oczu, nosa czy ust. Jedyne co ma na miejscu twarzy to długa krwawa blizna w kształcie ust. Nosi on stary, zniszczony płaszcz z kapturem.

Po wygranej walce Geralt bada ciało Klucznika. Brak twarzy, a także zdeformowane kończyny powodują u wiedźmina zdziwienie, gdyż taka istota ze względu na: biologię, chemię i anatomię nie ma prawa żyć.

Historia

Pochodzenie Klucznika nie jest do końca znane. Wiadomo tylko, że Olgierd von Everec przyzwał go z innego świata, aby ten strzegł i chronił Iris. Kobieta nie polubiła nowego sługi i kazała mu się trzymać od niej z daleka.

Po śmierci Iris, Klucznik wciąż bronił domu, ale ponieważ jego właścicielka za życia nie pozwoliła mu się do siebie zbliżać, demon nie pochował swojej pani. Klucznik pilnował Dworu von Evereców przez wiele lat. Zabił w tym czasie wielu złodziei i poszukiwaczy przygód. Ostatnią swoją walkę Klucznik stoczył z Geraltem z Rivii. Wiedźmin zabił demona.

Klucznik-duzy

Klucznik w grze "Gwint"

Walka

Klucznik jest jednym z trudniejszych przeciwników w całej grze. Jest on dosyć szybki i silny. W trakcie walki posługuje się zdezelowaną łopatą, która w jego rękach jest jak halabarda.

Potwór jest praktycznie odporny na znaki, ataki dystansowe nie zadają mu obrażeń, podobnie jak petardy. Jeżeli demon trafi Geralta swoją łopatą to Klucznik przywróci sobie część punktów zdrowia.

Odpowiednią chwilą, aby zadać mu obrażenia, jest moment, kiedy uderzy łopatą w ziemię, wywołując magiczną falę uderzeniową. W tym momencie jego broń wbija się w podłoże, a wiedźmin zyskuje chwilę, aby zaatakować przeciwnika. Jednak po kilku atakach Biały Wilk musi uniknąć uderzenia przez falę uderzeniową, wywołaną przez broń przeciwnika.

Gdy Geralt odejmie Klucznikowi wystarczająco dużą punktów zdrowie, ten przyzwie dusze zmarłych i zacznie je zabijać, lecząc się przy tym. Zalecane jest niszczenie dusz, aby Klucznik przywrócił sobie, jak najmniej punktów zdrowia. Demon może przyzwać leczące dusze kilka razy podczas walki.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.