FANDOMKorporacja bądź Gildia Handlowa lub Gildia Kupiecka – potężna organizacja handlowa mająca wpływ na politykę w Nilfgaardzie. Jej symbolem jest otoczona płomieniami gwiazda wpisana w trójkąt, noszony przez jej członków na szyi w formie naszyjnika.

Historia Edytuj

II Wojna Nilfgaardu z Nordlingami blokowała transakcje handlowe, co przynosiło straty nie tylko pojedynczym kupcom, ale także Gildii. Jej czołowym członkiem był Berengar Leuvaarden, który nakłonił zbuntowanych książąt do sabotażu w dowodzonych przez nich armiami "Zachód" i "Wschód". Zdradził też współspiskowców planujących obalenie cesarza, za co otrzymał od Emhyra var Emreisa stanowisko specjalnego wysłannika cesarskiego na obrady Pokoju Cintryjskiego. Mógł on wtedy korzystnie dla Gildii wpływać na zapisy aktu pokojowego. Według niego, Korporacja będzie faktycznie rządziła w świecie po zawarciu pokoju.W Pani Jeziora po podpisaniu Pokoju Cintryjskiego (1268 rok) Emhyr var Emreis mówi Vattierowi de Rideaux że za pomoc w zdławieniu spisku arystokratów korporacja handlowa uzyskała od nich razem tyle przywilejów ile łączenie za panowania trzech poprzednich cesarzy razem wziętych.

Jednym z członków Gildii był także Hotsporn. Zawarł umowę ze Szczurami i kilkoma innymi bandyckimi szajkami, dzięki której nie napadali oni na kupców Korporacji.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Edytuj

W Wiedźminie 2 Shilard Fitz-Oesterlen, nilfgaardzki wysłannik, nosi na szyi naszyjnik tejże organizacji, co wskazuje na to, że za namową Leuvaardena dołączył do Korporacji.

Wiedźmin 3: Dziki Gon Edytuj

W Wiedźminie 3 Morvran Voorhis nosi symbol Korporacji Handlowej co znaczy że i on jest członkiem tej organizacji (prawdopodobnie tak jak jego ojciec).

Znani członkowie Edytuj

Przypisy Edytuj

  1. Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów