FANDOM


Nordlingowie – w języku nilfgaardzkim określenie ludności Królestw Północnych; pojęcie to odnosi się do mówiących językiem wspólnym ludów zamieszkujących północną część kontynentu i jest określeniem stosowanym przez Nilfgaardczyków (zarówno rdzennych, jak i mieszkańców podbitych prowincji).

Istnienie tych państw, zwłaszcza między Pontarem, a Jarugą, zostało zachwiane podczas II Wojny z Nilfgaardem, którą najeźdźca ostatecznie przegrał, a kraje te stały się jedynymi, które oparły się inwazji.

Większe Królestwa

Mniejsze Królestwa

Księstwa

Inne państwa

Ciekawostki

  • Nilfgaardczycy wymyślali liczne opowieści i legendy na temat Nordlingów.
  • Najbardziej uznaną w większej części Sagi granicą między Nordlingami i Nilfgaardem była rzeka Jaruga (która w dalszej fabule została zmieniona, a we wcześniejszej były nią Góry Amell).
  • W grze Wiedźmin 3 została ukazana III wojna Nordlingów z Nilfgaardem (na końcu gry Wiedźmin 2 Sheala de Tancarville i Letho z Gulety mówią Geraltowi o tym, że "wojska cesarskie przekroczyły Jarugę"). W trailerze gry lektor mówi: Minęło 6 miesięcy odkąd legiony Nilfgaardu wdarły się w głąb Północnych Królestw.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.