Fandom

Wiedźmińska Wiki

Krzywuchowe Moczary

3733strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Krzywuchowe Moczary.png

Krzywuchowe Moczary - mroczna i niedostępna część bagien występujących na południu Velen. Na północnym pograniczu mokradeł znajduję się wioska o nazwie Sztygary, a od zachodu moczary oblewa jezioro Morzycko.

Jest to tajemnicze, niebezpieczne i niezamieszkiwane prawie przez nikogo miejsce. Podmokłe tereny i tutejsze potwory uniemożliwiają w tym miejscu jakiekolwiek osadnictwo. Nikt o zdrowych zmysłach nie zapuszcza się tu z własnej woli, chyba że musi. A jeśli musi to nie wraca stąd takim jakim był, o ile w ogóle wraca.


Miejsca Edytuj

  • Słodka Ścieżka - tą ścieżką podążają zagubione i porzucone dzieci, zwabione łakociami trafiają do Sierocińca
  • Sierociniec na Krzywuchowych Moczarach - miejsce przetrzymywania dzieci porwanych przez Wiedźmy, a przez jakiś czas również Anny Stenger, położony w sercu bagien
  • Ruiny wieży rycerskiej - niegdyś chluba wojska temerskiego, które kontrolowało ten region, teraz pusta, niezamieszkana ruina
  • Łysa Góra - dom Wiedźm z Velen, na jej szczycie rośnie Pradawny Dąb, pod którym co rok odbywa się sabat czarownic

Historia Edytuj

Krzywuchowe Moczary od niepamiętnych czasów były domem Wiedźm - tajemniczych, potężnych istot, które uczyniły się władczyniami Velen. Wiedźmy podporządkowały sobie okoliczną florę i faunę, w tym ludzkich osadników, którzy przyjęli zwierzchnictwo trzech Sióstr. Ludzie traktowali je niczym boskie istoty i opiekunki, zwłaszcza od czasu gdy podobno odpędziły z okolicznych ziem plagę wilkołaków.

Wiedźmin 3: Dziki Gon Edytuj

W 1272(1275) roku na Krzywuchowe Moczary trafia Geralt z Rivii, który podążą śladem swojego Dziecka Niespodzianki - Ciri. Kontaktuje się z Paniami Lasu, od których dowiaduje się, że Ciri wpadła w ich ręce. Zanim jednak Siostry zdążyły użyć dziewczyny do swoich okrutnych planów dziewczyna zdołała wymknąć się z ich Sierocińca.

Tym samym Geralt odkrywa, że staruszką zajmującą się dziećmi z Sierocińca, a tym samym służką Wiedźm jest zaginiona żona Krwawego Barona - Anna Stenger.

Więcej w Fandom

Losowa wiki