FANDOM


Kwiaty i złoto – zadanie poboczne z aktu II, rozpoczynające się u Yarena Bolta, stacjonującego na wycince na bagnach. Polega na sprzedaniu przebywającemu na przystani przewoźnikowi pięciu kwiatów dwugrotu za 400 orenów i rozstrzygnięciu kwestii podziału orenów między wiedźminem a Yarenem. Nie można dokończyć zadania w akcie III.

Yaren Bolt, wiedząc o narkotykach wytwarzanych z kwiatów dwugrotu, zawarł umowę z przewoźnikiem, że będzie mu je sprzedawał. Wiedźmin, zaczynając zadanie, otrzymuje od krasnoluda wpis do dziennika o dwugrocie. Po zebraniu pięciu kwiatów (najwięcej rośnie ich wokół ruin rozwalonej wieży) i przekazaniu przewoźnikowi Geralt zyskuje 400 orenów. Po powrocie do Yarena gracz musi podjąć decyzję: czy dzieli się z Yarenem, dając mu 200 orenów, czy zachowuje całe złoto dla siebie, ściągając na siebie jego pogardę. Jeżeli Geralt w momencie tej rozmowy będzie miał mniej niż 200 orenów, wówczas opcja dialogowa z zachowaniem całej puli dla siebie uruchomi się automatycznie.

Po wykonaniu tego zadania można rozpocząć kolejną misję u Yarena Bolta - "Daleko od domu". Jeżeli doszło do podziału orenów, trzeba jeszcze raz zaznaczyć wykorzystaną opcję dialogową o zleceniach dla wiedźmina. Jeśli Yaren się obraził, wówczas trzeba będzie przeczekać, aż jego gniew nieco się zmniejszy (np. medytacja przy ognisku lub wejście i wyjście z innej lokacji).

Uwagi Edytuj

  • Cztery płatki dwugrotu można wziąć z ciała elfa, którego Geralt zabije (lub zdecyduje się zabić) w akcie I w trakcie wykonywania zadania "Nocni goście".
  • Rozmowa o dwugrocie z dziadkiem w trakcie wykonywania tego questa sprawi, że ten podaruje bohaterowi przepis na perfumy.