Fandom

Wiedźmińska Wiki

Leo

3733strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze8 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

People Leo.png


Leo – początkujący wiedźmin, wymyślony na potrzeby gry komputerowej Wiedźmin. Wychowanek Vesemira, był jednym z wielu osieroconych po wojnie z Nilfgaardem dzieci. Vesemir wziął go do terminu 6 lat przed wydarzeniami z prologu.

Mimo braku pełnego szkolenia i prób wiedźmińskich, Leo był dobrym szermierzem.

Pomaga Geraltowi w walce z Savollą i jego bandytami, lub razem z nim rusza zabić Przerazę. Ginie z rąk Magistra podczas ataku Salamandry na Kaer Morhen.

Leo można spotkać również jako widmo przyzwane przez Dziki Gon w piwnicy kaplicy na podgrodziu Wyzimy, przy wykonywaniu zlecenia dla Declana Leuvaardena. Jego obecność przypomina Geraltowi, że zawiódł w katakumbach Kaer Morhen.

Ciekawostki Edytuj

  • Leo był zafascynowany Geraltem – głównie z powodu faktu, że słyszał o nim wiele ballad.
  • Geralt wielokrotnie podkreślał, że uważał Leo za swojego przyjaciela.
  • Ze względu na uraz palców, Leo nie potrafił rzucać znaków.
  • Leo nigdy nie zabił człowieka.
  • W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon na południe od twierdzy Kaer Morhen znajduje się cenotaf Leo. Geralt po interakcji z pomnikiem powie: Grób Leo... Głupia śmierć, której można było uniknąć.
  • W modyfikacji Full Combat Rebalance, Leo jest nieśmiertelny dopóki nie użyjemy oleju przeciwko upiorom.

Galeria Edytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki