Fandom

Wiedźmińska Wiki

Lucas Corto

3735stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

People Munro.png

Lucas Cortokrasnolud z drużyny Yarpena Zigrina, ożenił się i osiadł w Mahakamie.

Wspomniany zostaje w "Krwi elfów"; występuje w przygodzie "Wesele" jako jeden z zaproszonych gości, można z nim porozmawiać już na początku gry, wspomni Geraltowi wyprawę na smoka Villentretenmertha i wyjaśni powód, dlaczego przed tym wydarzeniem odszedł z drużyny. Wpis o nim pojawia się w dzienniku, zyskał nawet tam swój portret.

Pochodzenie imienia Lucas: nordyckie.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Była nas szóstka, a jakże. Ale Lucas Corto ożenił się, osiadł w Mahakamie i odpadł od kompanii, pacan jeden. Jakoś nie trafił się nikt godny na jego miejsce, jak do tej pory.
Krew elfów


Dane z dziennika Edytuj

Lucas - znajomek Yarpena - krasnolud, jak to krasnolud - otwarty i hałaśliwy, gdyby tylko mógł to po pierwszym kuflu każdemu nieba by uchylił.

Taak... krasnolud, jak to krasnolud. Nigdy nie dam rady w pełni zrozumieć tej rasy, jeśli chodzi o libacje alkoholowe i dziwne upodobania. Ale cóż, takie osoby właśnie się lubi za ich "nieprzewidywalność"

Więcej w Fandom

Losowa wiki