Fandom

Wiedźmińska Wiki

Lucas Corto

3899stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij
People Munro.png

Lucas Cortokrasnolud z drużyny Yarpena Zigrina, ożenił się i osiadł w Mahakamie.

Wspomniany zostaje w "Krwi elfów"; występuje w przygodzie "Wesele" jako jeden z zaproszonych gości, można z nim porozmawiać już na początku gry, wspomni Geraltowi wyprawę na smoka Villentretenmertha i wyjaśni powód, dlaczego przed tym wydarzeniem odszedł z drużyny. Wpis o nim pojawia się w dzienniku, zyskał nawet tam swój portret.

Pochodzenie imienia Lucas: nordyckie.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Była nas szóstka, a jakże. Ale Lucas Corto ożenił się, osiadł w Mahakamie i odpadł od kompanii, pacan jeden. Jakoś nie trafił się nikt godny na jego miejsce, jak do tej pory.
Krew elfów


Dane z dziennika Edytuj

Lucas - znajomek Yarpena - krasnolud, jak to krasnolud - otwarty i hałaśliwy, gdyby tylko mógł to po pierwszym kuflu każdemu nieba by uchylił.

Taak... krasnolud, jak to krasnolud. Nigdy nie dam rady w pełni zrozumieć tej rasy, jeśli chodzi o libacje alkoholowe i dziwne upodobania. Ale cóż, takie osoby właśnie się lubi za ich "nieprzewidywalność"

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki