FANDOM


Luppi – lejbmedyk bajlifa z Gors Velen, przysłany na pomoc rannemu Torquilowi. Był niskiego wzrostu oraz nosił czarny kaftan bez rękawów. Pobierał zwyczajowo dwadzieścia koron od zabiegu. Orzekł, że noga Torquila musi zostać amputowana z powodu zakażenia jątrzącego ranę. Geralt za pomocą eliksirów zwalczył zakażenie oraz odwiódł medyka od amputacji, dając mu trzydzieści koron i odsyłając z powrotem do Gors Velen.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Niski typek w czarnym kaftanie bez rękawów wykładał na stół narzędzia, po kolei, jedno po drugim. Noże. Kleszcze. Dłuta. Piły.
Sezon burz

– Jam tak orzekł. – Czarny typek też się wyprostował, ale by spojrzeć Geraltowi w twarz, i tak musiał mocno zadzierać głowę. – Jam jest messer Luppi, lejbmedyk bajlifa z Gors Velen, specjalnie przysłany. Badaniem stwierdziłem, że rana zakażona. Nogę mus odjąć, innego ratunku nie ma.
– Ile bierzesz za zabieg?
– Koron dwadzieścia.

Sezon burz

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki