FANDOM


Marnadal - dolina prowadząca z południa do Gór Amell, Erlenwaldu i Sodden. Na północy sięga do rzeki Jarugi, Brugge, Attre i Zarzecza. Miejsce słynnej bitwy pod Marnadalem, w której poległ król Cintry, Eist Tuirseach. Przez dolinę przepływa rzeczka Marnadal.

Miasta i warownie Edytuj

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

- Nilfgardczycy weszli tam przez przełęcze (...) były ich tysiące. Otoczyli wojska Cintry w dolinie Marnadal. Doszło do bitwy, trwającej cały dzień, od świtu do zmierzchu.
Miecz przeznaczenia

- Odebrać Nilfgaardczykom Cintrę. Sforsujemy Jarugę, uderzymy pierwsi. Teraz, gdy się nie spodziewają. Wyrzućmy ich z powrotem za Marnadal.
Krew elfów

- To prawda - pokiwał głową Demawend. - Crach poprzysiągł Nilfgaardowi krwawą zemstę. Za Eista Tuirseacha, zabitego w Marnadalu. I za Calanthe. Gdybyśmy uderzyli na lewy brzeg, Crach wesprze nas całą siłą Skellige. Na bogów, to ma szanse powodzenia! Popieram Foltesta! Nie czekajmy, uderzymy pierwsi, wyzwólmy Cintrę, wypędźmy sukinsynów za przełęcze Amellu!
Krew elfów

Jak chciałbyś wypchnąć taki Nilfgaard za Marnadal, za przełęcze Amellu?
Krew elfów

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki